Продовження строку дії закордонного паспорта за кордоном є важливою процедурою для громадян України, які проживають або перебувають за межами своєї країни. Це питання набуває особливої актуальності в умовах зростаючої мобільності та глобалізації, коли все більше українців виїжджають за кордон для навчання, роботи або особистих потреб.
Важливість своєчасного продовження строку дії паспорта важко переоцінити, адже від цього залежить можливість легального перебування в іншій країні, здійснення подорожей та отримання консульських послуг. У цій статті розглянуто основні аспекти та кроки, необхідні для продовження строку дії закордонного паспорта, що допоможе українцям, які перебувають за кордоном, уникнути неприємних ситуацій та забезпечити безперервність свого легального статусу.
Особливості процедури продовження паспорта
Громадяни України, які перебувають за межами країни, можуть безкоштовно й оперативно продовжити строк дії свого закордонного паспорта. Для цього достатньо звернутися до дипломатичної установи та подати відповідну заяву.
Впроваджена новація насамперед орієнтована на громадян, які вимушено залишили Україну у зв’язку з агресією росії та/або терміново повертаються в Україну. Процедура продовження строку дії закордонного паспорта є тимчасовою, запровадженою на час дії воєнного стану та один рік з дня його припинення.
Увага! Як тільки у Вас з’явиться можливість, радимо оформити новий закордонний паспорт.
Як подовжити закордонний паспорт?
Важливо! Якщо Ви плануєте придбання авіаквитків або подачу документів до іноземної консульської установи на отримання візи обов’язково попередньо проконсультуйтесь щодо можливості використання закордонного паспорта із продовженим строком дії.
Заява про внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про продовження строку його дії подається разом з паспортом для виїзду за кордон до Посольства або Консульської установи України, за місцем звернення.
Подавати документи на продовження паспорта можливо не раніше, ніж за 2 місяці до закінчення строку його дії.
Строк дії паспорта для виїзду за кордон продовжується на пʼять років з дати подання відповідної заяви. У разі подання заяви до дати закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон – строк його дії продовжується на пʼять років з дати, що настає за датою закінчення строку його дії.
Інформація про продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон вноситься в нього безоплатно в день звернення особи, на імʼя якої оформлений паспорт, або її законного представника.
Хто подає заяву на продовження закордонного паспорту?
- Заява про продовження строку паспорта подається власником віком від 18 років особисто;
- Для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитини віком від 16 до 18 років заява подається або особою, на ім’я якої оформлено паспорт, або її законним представником;
- Для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитини віком до 16 років заява подається її законним представником або представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому законом порядку.
Що потрібно, щоб продовжити строк дії закордонного паспорта?
Якщо власник паспорта досягнув 16 років, потрібні такі документи:
- Заповнена заява (бажано заповнити до прибуття до установи);
- Оригінал та копія закордонного паспорта, строк дії якого необхідно продовжити;
- Два фото розміром 3,5 х 4,5 см– у разі бажання вклеїти до паспорта фотокартку, зображення на якій відповідає досягнутому віку;
- Оригінал та копія паспорта громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (за наявності).
Якщо власнику паспорта менше ніж 16 років, потрібні такі документи:
- Заповнена представником дитини заява (бажано заповнити до прибуття до установи);
- Оригінал та копія закордонного паспорта, строк дії якого необхідно продовжити;
- Оригінал та копія свідоцтва про народження дитини;
- У разі, за бажанням, вклеювання фотокартки (зображення на якій відповідає досягнутому нею віку) у закордонний паспорт дитини одночасно з продовженням строку його дії подаються дві фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 см;
- Оригінал та копія дійсного паспорта законного представника дитини;
- Якщо йдеться про опіку чи піклування — оригінал та копія документу, що підтверджує повноваження особи як законного представника.
Увага! Документи, видані компетентними органами іноземної держави подаються легалізованими, з перекладом українською мовою та завіреними в установленому законом порядку.
Продовження строку дії закордонного паспорта дитини
Варто зазначити! У разі продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитині, яка не досягла 16 років, за бажанням її законного представника або представника у такий паспорт поряд з відміткою про продовження строку дії або на іншій сторінці, де є вільне місце, вклеюється фотокартка дитини, зображення на якій відповідає досягнутому нею віку на момент продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон. У разі продовження строку дії закордонного паспорта дитині віком від 16 до 18 років вклеювання фотокартки здійснюється за бажанням дитини.
Продовження строку дії закордонного паспорта за кордоном є важливою процедурою для українців, які проживають або тимчасово перебувають за межами своєї країни. Попри те, що цей процес може здаватися складним та трудомістким, своєчасне звернення до консульських установ та дотримання необхідних кроків значно спрощують його.
Однак, у разі виникнення питань або труднощів, Міграційний юрист Адвокатського об’єднання “Бачинський та партнери” надасть необхідну консультацію та допомогу у вирішенні всіх правових аспектів, пов’язаних з продовженням строку дії закордонного паспорта.
Професійна підтримка юриста з міграційного права Адвокатського об’єднання “Бачинський та партнери” забезпечить коректне виконання всіх вимог, що гарантує безперервність легального статусу та спокійне перебування за кордоном.