Приватизація дачної земельної ділянки

Багато жителів України мріють мати свою власну дачну земельну ділянку, адже це – чудова можливість для відпочинку після робочого тижня, а також вирощування власної городини та фруктів. На жаль, мало хто знає, що отримати дачну ділянку у нашій державі можна безкоштовно.

Для того, щоб це стало можливим, необхідно ознайомитись з питаннями, які документи для приватизації дачної ділянки потрібні, в яку організацію треба звертатися по цій справі, і, без сумніву, скільки коштує приватизація дачної земельної ділянки.

Безкоштовна передача землі

Хоча у земельному законодавстві України не вживається такий термін, як приватизація, ми все-таки будемо використовувати саме це поняття для позначення передачі земельної ділянки з державної власності у приватну. Ми можемо робити це, виходячи з інших законодавчих актів України.

На початку, розглянемо, з чого слід почати приватизацію дачі?

Межі надання ділянок

Встановлення меж – один з найважливіших моментів передачі ділянки у приватну власність особам. Розміри ділянок визначаються Земельним кодексом України, Ст. 121. Згідно цієї статті, приватизувати дачну ділянку безкоштовно можна у випадках, коли вона має таку площу:

  • для ведення садівництва, тобто вирощування сільськогосподарських рослин – не більше, ніж 0,12 гектари;
  • для будівлі власного індивідуального житлового будинку на присадибній ділянці –не більше, ніж 0,25 гектари, якщо мова йде про ділянку в сільській місцевості, та 0,1 гектари, якщо ділянка розташована у місті;
  • для будівлі дачного будинку – не більше, ніж 0,12 гектари.

Громадянам важливо знати, що якщо ви вже реалізували своє право на приватизацію дачної земельної ділянки в Україні з одним з вищеперерахованих цільових призначень, за вами залишається право на безкоштовне отримання ділянки з іншим призначенням. Це право регулюється Земельним кодексом України, Ст. 116.

Це означає, що якщо ви отримали земельну ділянку, наприклад, для ведення садівництва, ви можете написати і подати у відповідні органи заяву з проханням надати вам також і іншу ділянку, наприклад, для будівництва індивідуального житлового будинку.

Консультація юриста

Приватизація дачної земельної ділянки в нашій державі може бути двох типів: коли земля, яка приватизується, перебуває в користуванні, і коли земля не використовується.

Що означає використання земельної ділянки? Це може означати один з наступних варіантів:

  1. Особа є власником будинку, який вона купила або збудувала. Земля, на якій розташований будинок, була виділена громадянину ще за часів Радянського Союзу, але не була вчасно приватизована.
  2. Громадянин є членом дачного або садового товариства, кооперативу. Земля була надана йому цим кооперативом, і таким чином, земля перебуває у користуванні, а не у власності означеної особи;
  3. Людина фактично користується ділянкою. Якщо користування триває понад 15 років, і користування ділянкою є відкритим, безперервним і сумлінним, особа набуває право приватизувати цю ділянку за принципом набувальної давності.

Етапи приватизації дачної ділянки

Приватизація земельної дачної ділянки здійснюється у декілька етапів.

Спочатку вам слід подати заяву на отримання земельної ділянки в районну адміністрацію за місцем знаходження землі. Заяву можна написати у довільній формі, але у ній необхідно вказати місцезнаходження ділянки, її площу, підставу для приватизації, а також дані про заявника.

Разом із заявою треба подати наступні документи для приватизації дачі:

  • копії паспорта та ІІН;
  • копії документів, які підтверджують вимоги заявника (наприклад, договір про придбання будинку, довідки з садового товариства, що підтверджують членство і виділення ділянки в користування, тощо).
  • якщо ви отримали право приватизувати ділянку за принципом набувальної давності, вам слід зібрати свідчення декількох свідків, які зможуть підтвердити, що ви користувалися землею понад 15 років.

Після подання усіх вказаних документів, потрібних для приватизації дачної ділянки, вам треба буде чекати рішення відповідного органу по вашому питанню.

Коли буде прийнято позитивне рішення щодо приватизації вами земельної ділянки, вам потрібно буде підготувати технічні документи. Для цього необхідно звернутись в спеціалізовану компанію, яка здійснює підготовку технічних документів при приватизації дачної ділянки. Вартість приватизації дачної ділянки в таких організаціях може суттєво відрізнятись в залежності від складності виконаних робіт.

Консультація юриста

Приватизація землі, яка не знаходиться в користуванні

Для того, щоб приватизувати земельну ділянку, вам не обов’язково постійно користуватися нею. Достатньо того, що ви плануєте використовувати її за призначенням у майбутньому.

У цьому випадку порядок приватизації практично нічим не відрізняється від вже описаного вище.

Вам так само слід написати заяву в районну адміністрацію за місцем знаходження ділянки. У заяві слід вказати розміри ділянки, яку ви бажаєте отримати, конкретне місце, в якому ви би хотіли мати ділянку, а також мету, з якою ви плануєте її використовувати. Доцільним буде додати до заяви мапу, на якій буде вказано точне розташування бажаної ділянки.

Після того, як відповідний орган прийме позитивне рішення щодо надання вам ділянки, вам потрібно буде оформити всю документацію на землю. Це непростий процес, оскільки він вимагає складання землевпорядного проекту, який обов’язково має бути погоджений спеціальною комісією.

Приватизація дачі у Львові

Оформлення усіх документів на приватизацію земельної ділянки – непростий процес. Для того, щоб він відбувся якомога швидше і щоб вам не довелося багато разів переробляти необхідні документи – звертайтеся за допомогою до юристів. Адвокатське об’єднання «Бачинський та партнери» допоможе вам успішно приватизувати ділянку, правильно оформити усі потрібні документи а після прийняття позитивного рішення – оформити всю документацію на землю.

Якщо вам потрібні інші послуги юристів, ми пропонуємо допомогу у різних справах: в операціях з нерухомістю, договорах купівлі-продажу, внесенні змін до установчих документів, отриманні дозволу СЕС та ін. В нашому об’єднанні також працюють адвокати інтелектуальної власності. Усі наші спеціалісти мають великий досвід роботи та високу кваліфікацію.

Звертайтесь у Адвокатське об’єднання «Бачинський та партнери» за телефонами, вказаними на сайті – ми завжди допоможемо вам у будь-яких юридичних питаннях!

Звертайтесь до нас за контактами:
Kyivstar +380(96) 0020100
Vodafone +380(50)4317084
стаціонар +380(32)2473544
E-mail: [email protected]

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок