Публічна оферта: що це таке та особливості розробки договору публічної оферти

Публічна оферта широко використовується в багатьох сферах діяльності суб’єктів господарювання, зокрема в ІТ. Доволі зручно, особливо для електронної комерції, не укладати з кожним споживачем послуг договір, а використовувати публічну оферту з однаковими умовами для усіх споживачів, таким чином врегулювання правовідносин між сторонами стане менш часозатратним та більш зручним.

Станом на сьогодні на більшості сайтів розміщені договори публічної оферти, політики конфіденційності, правила користування сайтом тощо. Вказана документація спрямована на ефективне врегулювання правових відносин між сторонами.

 

Що таке публічна оферта?

За своїм змістом публічна оферта є письмовою пропозицією укласти договір з будь-якою особою на певних умовах, які така особа беззаперечно приймає.

Таким чином, ознакою, яка вирізняє публічну оферту від традиційних договорів, це те, що вона за своєю природою є лише пропозицією укласти договір, одночасно, особа має право погодитися на таку пропозицію (акцептувати) або ж відмовитися. Редакції публічної оферти можуть змінюватися, однак процедуру такої зміни та спосіб і місце оприлюднення (у випадку з веб-сайтом) слід деталізувати в межах її положень.

Про що повинно бути у публічній оферті?

Традиційно публічна оферта у сфері ІТ містить такі розділи:

  • найменування особи, яка надаватиме послуги (важливо включити інформацію дпро надавача послуг та способи комунікації у випадку наявності питань, скарг чи пропозицій зі сторони споживача)
  • визначення термінології (доволі часто у сфері ІТ є нетипова термінологія, відтак необхідно навести її значення з метою уникнення абстрактного тлумачення та подальних спорів)
  • предмет та порядок надання послуг
  • вартість та порядок оплати послуг
  • права та обовязки сторін
  • строк дії договору
  • умови припинення
  • особливості врегулювання прав інтелектуальної власності
  • відповідальність та порядок вирішення спорів
  • форс-мажор та інші умови

 

Варто розуміти, що процес складення публічної оферти та її змістовне наповнення є важливим етапом, відтак потребує ґрунтовної підготовки та уважності до деталей. З огляду на це слід заручитися підтримкою досвідченого юриста.

Адвокатське об’єднання “Бачинський та партнери” надає широкий спектр послуг, спрямований на створення документації на сайт. Ми зможемо проаналізувати вашу ситуацію, сформувати публічну оферту з огляду на специфіку ведення саме вашого бізнесу.

Aвтор

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок