Створення та державна реєстрація видавництва в Україні

Якщо Ви вирішили зайнятися книговидавництвом, то перш за все необхідно розпочати із реєстрації юридичної особи (ТОВ, ПП) або фізичної особи-підприємця (ФОП),а згодом – реєстрація видавництва. У видавництв-підприємців (ФОПів) досить обмежені повноваження (наприклад, видання не більше 5 найменувань в рік), тож рекомендуємо реєструвати юридичну особу. В Україні ведеться Державний реєстр видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції відповідно до Закону України “Про видавничу справу” від 05.06.1997р. № 318/97-ВР.

Реєстрація видавництв

Закон України “Про видавничу справу” визначає, що суб’єкти видавничої справи підлягають внесенню до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Порядок внесення суб’єктів видавничої справи до Реєстру визначено Положенням про Державний реєстр видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції, затвердженим вищеназваною постановою Кабінету Міністрів України від 28.09.1998р. № 1540, якою встановлено і реєстраційний збір за внесення суб’єкта видавничої справи до Державного реєстру в розмірі 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (близько 450 грн.).
Зазначене Положення поширюється на суб’єкти видавничої справи незалежно від форм власності та організаційно-правових форм, за винятком видавців та розповсюджувачів друкованих засобів масової інформації.
Внесення суб’єктів видавничої справи до Реєстру здійснюється на підставі заяви, до якої додаються: нотаріально засвідчена копія виписки з ЄДР; нотаріально засвідчені копії установчих документів (статут або положення, якими передбачено провадження видавничої діяльності, виготовлення та розповсюдження видавничої продукції, установчий договір); передбачувані дані про річний обсяг випуску або виготовлення чи розповсюдження видавничої продукції.
Реєстрація видавництва (тобто його внесення в державний реєстр) здійснюється Держкомтелерадіо або його відповідним місцевим підрозділом до місяця часу.
З питань реєстрації юридичної особи та реєстрації видавництва, звертайтеся
Тарас Бачинський, телефони: Kyivstar +380972184275; UMC +380504317084]]>

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок