Реєстрація компанії в Естонії: процедура, типи компаній, варіанти реєстрації, вимоги

Для початку пропонуємо розібратися з тим, для чого взагалі реєструвати свою компанія в Естонії та чому це надзвичайно хороший варіант для підприємців, зокрема в IT сфері.

В Естонії одна з найсприятливіших систем ведення бізнесу для людей, які вирішили започаткувати своє підприємство у всьому Європейському Союзі. Починаючи від реєстрації свого бізнесу закінчуючи його ліквідацією.

  1. Строки відкриття власної компанії є дуже демократичними й зекономлять вам багато часу. Наприклад, щоб зареєструвати свій бізнес за довіреністю потрібно приблизно 5-7 робочих днів з дня завезення оригіналу довіреності в Естонію. Якщо ж ми говоримо про відкриття компанії з особистою присутністю, то це займе б декілька днів. Реєстрація через e-Residency займе ще менше часу, близько 1-2 робочих днів, якщо й не менше. Далі в статті буде трохи детальніше пояснено про варіанти реєстрації власної компанії.
  2. Естонія є однією з найрозвинутіших країн у сфері IT-технологій і стоїть в авангарді розвитку в даній сфері. Практично всі найновіші технології вже беруть участь в житті тих чи інших компаній.
  3. Дуже лояльна податкова система Естонії займає чи не одне з перших місць серед причин для обрання даної країни для свого IT бізнесу. В тому числі й міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування. Система прозора та передбачає нульовий податок на прибуток, якщо здійснюється реінвестування.
  4. Наявність e-Residency. Ця система дозволяє та надає підтримку нерезидентам відкривати свій бізнес в Естонії.

Щоб не бути голослівними наведемо деяку міжнародну статистику. Наприклад, у рейтингу Doing Business 2019 (рейтинг легкості ведення бізнесу) Естонія посідає заслужене 18 місце серед 190 інших країн.

І це ще далеко не всі причини, які можуть вас спонукати до обрання Естонії як країни ведення своїх проєктів та належного, якісного юридичного оформлення подальших дій.

Типи компаній, яку можуть бути зареєстровані в Естонії

В Естонії можна обирати різні організаційно-правові форми своєї компанії. Перелічимо та коротко опишемо їх нижче:

a. Osaühing (OÜ) – аналог Українського товариства з обмеженою відповідальністю або ж Британського LTD, LLC в США і разом з цим найпоширеніший і, можливо, найкомфортніший тип зареєстрованих компаній. Ця організаційно-правова форма підходить для ведення малого та середнього бізнесу. Вимагається щонайменше один засновник та директор ТОВ, а вони в свою чергу можуть бути як фізичними, так і юридичними особами будь-якої країни. Рекомендований розмір статутного капіталу становить 2 500 євро.

b. ТÜ – повне товариство. Для такого типу компанії потрібно 2 або більше партнерів.

c. AS – акціонерне товариство. Така компанія націлена на ведення великого бізнесу. Мінімальний статутний капітал становить 25 000 євро. Для функціонування потрібен один засновник та три директори (юридичні або фізичні особи будь-якої країни).

Консультація юриста

d. FIE – підприємець фізична особа. Одна з найпростіших форм організації ведення бізнесу наодинці. Для того, щоб зареєструватися як підприємець фізична особа, вам потрібно отримати дозвіл на роботу або проживання в Естонії.

e. Естонська філія іноземного підприємства. Це лише представництво тої чи іншої іноземної компанії в Естонії.

f. Холдингова компанія. Основна її задача полягає в управлінні діяльністю інших компаній.

g. Командитне товариство. Для такого типу компанії потрібно 2 або більше партнерів. Разом з тим існує головний партнер і обмежений. Обмежений лише вкладає кошти, а головний несе матеріальну відповідальність.

Варіанти реєстрації компанії в Естонії

Все насправді залежить від ваших цілей та планів. Є різні варіанти реєстрації компаній в Естонії. Наприклад, відкриття представництва або філії, придбання вже створеної компанії з подальшою зміною засновників та директорів, заснування абсолютно нової компанії.

Створення компанії вперше – це найпоширеніший варіант. Можна зареєструвати вже вищезгадане товариство з обмеженою відповідальністю або ж акціонерне товариство. І це підійде майже для всіх видів бізнесу. Тому він є універсальним.

Також можна розглянути варіант придбання вже створеної компанії (shelf company). Він є пріоритетним для тих, хто хоче обійти різні бюрократичні процеси й найголовніше – заощадити дорогоцінний час, хоча й доведеться пройти процедуру зміни засновників та директорів. Але важливо розуміти важливість минулого компанії. Адже репутація та минула діяльність, стан компанії може відіграти ключову роль у вашій діяльності.

Консультація юриста

Ну і варіант для тих, хто вже має існуючу компанію – створення філій або представництв. Її можна реєструвати з метою розширити свій бізнес тощо.

Процедура реєстрації компанії в Естонії:

– Щоб зареєструвати компанію в Естонії, спочатку потрібно обрати тип компанії, яку ви хочете створити.

– Коли з організаційно-правовою формою визначились, потрібно обрати назву, логотип, вид діяльності.

– В залежності від способу реєстрації потрібно або отримати digi-ID e-resident, або довіреність.

– Відкрити банківський рахунок для статутного капіталу.

– Надіслати анкету на реєстрацію компанії та заяву про внесення статутного капіталу.

–  Отримати ліцензії, дозвіл, якщо такі потрібні.

Консультація юриста

– Зареєструвати юридичну адресу та готуємо установчі документи.

– Подати заявку на реєстрацію компанії в Торговому Реєстрі Естонії.

– Отримати код NACE (він дозволить вам зареєструватися в податковій службі Естонії та визначить вид вашої діяльності).

– Зареєструватися в податковій службі Естонії.

Також знадобляться копії паспорта та ІПН.

В залежності від типів компаній та варіантів реєстрації свого бізнесу процедура буде змінюватися, бо для кожного випадку є свої нюанси, вирішити які, вам допоможе кваліфікований юрист.

Вимоги для реєстрації компанії в Естонії:

Все залежить від вашого вибору. Наприклад, для реєстрації ТОВ потрібно лише бути повнолітнім і мати юридичну адресу в Естонії. Але для різних форм є свої нюанси. Наші юристи готові вам допомогти.

Естонія є надзвичайно хорошим варіантом для бізнесменів. Але потрібно розуміти, що правильне юридичне оформлення є максимально важливе для хорошого функціонування компанії. Наше адвокатське об’єднання “Бачинський та партнери” готове надати вам кваліфіковану допомогу IT юристів, які всебічно, якісно допоможуть вам в найкоротші строки та з найменшими затратами зареєструвати бізнес в Естонії.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок