Реєстрація платником єдиного податку

За певних умов зменшити податкове навантаження та оптимізувати облік підприємства або фізичної особи-підприємця нам дозволяє перехід на спрощену систему оподаткування(єдиний податок), тобто реєстрація платником єдиного податку.

Першочерговою порадою ще на стадії підготовки документів буде ретельно продумати всі КВЄД (коди видів економічної діяльності), які потрібні будуть у реєстрі, включаючи навіть КВЄД з огляду на майбутні перспективи та розвиток підприємства.

За місцем реєстрації підприємця або підприємства подається заява платником ЄП до державної податкової служби. Доречи фізичні особи-підприємці можуть користуватися он-лайн електронними сервісами для більшої зручності. Також із зручних бонусів можна виділити одночасне подання заяви про реєстрацію в ЄДРПОУ разом з реєстрацією платником ЄП.

Враховуючи складний воєнний період в країні і той факт, що бойові дії та окупація багатьох територій призвели до зміни деякими суб’єктами податкової адреси звертаємо увагу, що в даному випадку заява подається до контролюючого органу за основним місцем обліку (за новим місцем знаходження).

Реєстрація відбувається протягом 2-х днів з моменту надходження заяви шляхом внесення відповідного запису до реєстру платників ЄП, але звісно при відсутності відмови у реєстрації. Підставами відмови можуть бути непогашені раніше податкові борги чи зобов’язання або невідповідність суб’єкта вимогам податкового законодавства. Така відмова є письмова та вмотивована, та може бути оскаржена.

Зауважимо, що реєстрація платником єдиного податку є безстроковою!

Зареєстрований платник єдиного податку за бажанням може отримати витяг з реєстру (безоплатно) у тому числі в електрономму вигляді, та діятиме він до внесення змін до реєстру.

Оскільки перехід на ЄП має певні нюанси та обмеження стосовно груп , а груп єдиного податку аж чотири, то розібратися в яку саме вам можна переходити, за яких умов і що саме треба підготувати для реєстрації допоможе кваліфікований податковий юрист. Тож варто не витрачати свій час і вчасно звертатися за отриманням відповідей щодо питання реєстрації платником ЄП.

Aвтор
ВІТАЛІЙ ПІТЕЦЬКИЙ
ВІТАЛІЙ ПІТЕЦЬКИЙ
Адвокат
Керівник практики податкового права

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок