Що буде за порушення NDA: наслідки та відповідальність

З метою збереження приватної інформації укладають спеціальні договори. Завжди знайдуться ті, що захочуть скористатися даними у власних інтересах. Є і ті, хто всіх підозрює в розкраданні приватної інформації, тому часто пише позовні заяви. Щоб уникнути проблем в першому і другому випадках, слід чітко розуміти особливості договорів нерозголошення, механізм оскарження.

Професійний юрист у Львові від АО “Бачинський та партнери” розповідає про наслідки та відповідальність в разі порушення NDA.

 

Хто найчастіше використовує NDA

Коли йде мова про угоду нерозголошення, частіше зустрічаються випадки, коли сторонами є працівник і керівник. Це називається односторонній формат. У рамках трудових відносин керівник вимагає, а працівник погоджується.

Але існує й взаємний формат укладання договору нерозголошення. У цьому випадку дві сторони вимагають одна від іншої дотримуватися зобов’язань щодо зберігання певних даних, не передавання інформації третім особам.

Які бувають порушення NDA: перелік

Порушення договору нерозголошення можуть стосуватися пунктів:

  • Копіювання даних;
  • Передача інформації третім сторонам;
  • Використання персональних даних не за призначенням;
  • Розголос виробничих секретів.

Відповідальність за порушення NDA

Нормативною базою по договору нерозголошення є Закон України «Про інформацію», Цивільний кодекс, Закон України «Про інвестиційну діяльність», Господарський Кодекс України.

У судовому порядку у порушника можуть стягнути певну суму коштів. Вона визначається з огляду на доказову базу.

Що робити якщо ви порушили NDA

Якщо були порушені права договору нерозголошення, потрібно готувати пакет документів щодо заперечення вини. Спираючись на сферу договору нерозголошення важливо побудувати доказову базу, яка б заперечувала зв’язок між комерційною таємницею та поточною діяльністю.

Як виграти справу по NDA

Щоб не ризикувати репутацією, питання розголосу потрібно узгоджувати заздалегідь. Якщо видно, що особа проблемна, варто точно визначити поняття конференційної інформації з усіма деталями. Цей момент повинен бути зафіксований записом, текстовими повідомленнями або іншими шляхами.

АО «Бачинський та партнери» має успішний досвід у захисті інтересів як власника інформації, так і її користувача. Головним є правильне укладання договору. Коли вже виникнув спір, треба чітко готувати пакет документів для доказової бази. Професійні юристи відповідають за постійний супровід, якісну консультацію, тому телефонуйте.

Ми вам
зателефонуємо