Військові пенсії: які вони насправді мають бути?

Дуже багато військовослужбовців, працівників органів внутрішніх справ, поліцейських не знають, що вони мають право як на достроковий вихід на пенсію, так і на перерахунок вже призначеної пенсії за певних умов.

Зокрема, достроково вони можуть вийти на пенсію при досягненні 45-річного віку і за наявності в них вислуги 20 календарних років і більше.

Також зазначені особи мають право на достроковий вихід на пенсію після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок якщо вони брали участь у бойових діях.

Хочу зауважити дуже важливу річ – участь у бойових діях у воєнний час зараховується до вислуги років за пільговою схемою: один місяць служби рахується як три місяці вислуги.

Тобто, такі військовослужбовці зможуть вийти на пенсію ще раніше.

При цьому для обчислення пенсій враховуються всі види грошового забезпечення, що отримували зазначені особи перед звільненням зі служби.

На який же розмір пенсії можуть розраховувати військовослужбовці?

Розмір пенсії за загальним правилом складає: за вислугу 20 років – 50 процентів розміру грошового забезпечення, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров’я – 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення .

За кожний рік вислуги понад 20 років до пенсії додається ще 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.

При цьому органи, що видають довідки про розмір грошового забезпечення не завжди вказують в них повну інформацію щодо складових грошового забезпечення та не завжди включають надбавки за специфічні умови проходження служби та премії.

Включення зазначених складових досить суттєво впливає на розмір пенсії при перерахунку.

Адже наявна судова практика Верховного Суду передбачає, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок