Внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР

В умовах воєнного стану проблема злочинності та високої статистики вчинення кримінальних правопорушень набуває особливої актуальності. Якщо ви вважаєте, що щодо вас вчинене кримінальне правопорушення або ж ви стали свідком кримінального правопорушення, то важливим наступним кроком є правильне та швидке внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР. Адже лише після цього правоохоронним органам стає відомо, що мало місце вчинення кримінального правопорушення і вони можуть відповідно реагувати, а саме розпочати досудове розслідування.

На перший погляд, внести відомості про кримінальне правопорушення до ЄРДР та ініціювати початок досудового розслідування є нескладною справою та кожен зможе справитись із цим самостійно. Проте, на практиці доволі часто виникають різноманітні труднощі. Потерпілий чи заявник часто не можуть самостійно визначити підслідність, не розуміють як правильно викласти текст заяви, як отримати витяг із ЄРДР або ж взагалі стикаються із бездіяльністю правоохоронних органів.

 

Доволі важливим є правильне викладення обставин кримінального правопорушення у заяві про вчинення кримінального правопорушення, адже це може мати велике значення в подальшому під час вирішення питання про внесення відомостей до ЄРДР, під час досудового розслідування та судового розгляду. Тому найкращим варіантом буде звернутись за порадою до адвоката, який має досвід роботи у кримінальних провадженнях.

 

Заява про вчинення кримінального правопорушення має містити такі відомості:

  • Назва правоохоронного органу залежно від підслідності кримінального правопорушення.
  • Ваш статус, анкетні дані.
  • Виклад фактичних обставин вчиненого кримінального правопорушення.
  • Відомості про завдану кримінальним правопорушенням шкоду.
  • Дата складання заяви та підпис.

 

Після подання заяви про вчинення кримінального правопорушення до відповідного правоохоронного органу, слідчий має в межах 24 годин вирішити питання про внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та початок досудового розслідування за фактом звернення. Проте, не завжди правоохоронні органи вчасно та належно реагують на звернення із заявами про вчинення кримінального правопорушення.

АО «Бачинський та партнери» надає послугу із внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР, в яку входить підготовка заяви про кримінальне правопорушення, отримання витягу з ЄРДР, оскарження бездіяльності слідчого, яка полягає у невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР

Aвтор

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок