Виграшна справа стосовно залишення місця ДТП

Справи, пов’язані із адміністративною відповідальністю за ДТП, найкраще довірити в руки професіоналів, які мають відповідний досвід. Крім цього, дуже важливо звернутись до кваліфікованого адвоката по ДТП вчасно.

Сьогодні АО «Бачинський та партнери» розповідає про виграшну справу, яка стосувалась адміністративної відповідальності за залишення місця ДТП.

 

В чому полягав запит водія?

Водій звернувся до АО «Бачинський та партнери» для оскарження постанови суду І інстанції, якою його визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею КУпАП, а саме за залишення місця дорожньо-транспортної пригоди.

Водій вважав себе невинуватим, оскільки залишив місце ДТП виключно через те, що віз смертельно хворого пасажира та не міг чекати приїзду працівників поліції до місця вчинення ДТП. Після перебування в лікарні, водій самостійно звернувся до поліції та надав свої пояснення за фактом ДТП.

Але працівники поліції, не зважаючи на пояснення водія, склали протокол про притягнення до адміністративної відповідальності та направили його до суду. В суді водій не знав як правильно себе поводити та як відповідати на запитання судді, а саме тому його визнано винуватим, а це в подальшому потягло за собою відмову у здійсненні страхової виплати.

Саме страхова компанія порадила водієві звернутись до адвоката по ДТП для оскарження постанови суду І інстанції.

Консультація юриста

В чому полягала правова допомога водію?

Клієнт звернувся до АО «Бачинський та партнери» доволі пізно, а тому адвокат був обмежений в часі, але правову допомогу вдалось надати в «екстреному режимі». За один день адвокат по ДТП підготував апеляційну скаргу для оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності за залишення місця ДТП.

Щоб розуміти перспективи оскарження постанови, адвокат вивчив матеріали справи про адміністративне правопорушення, а також докази, надані водієм – документи, які підтверджували, що пасажир був доставлений до лікарні в день ДТП.

Після цього було розроблено та подано апеляційну скаргу.

Основний аргумент апеляційної скарги – у водія був відсутній умисел на вчинення адміністративного правопорушення, а місце ДТП покинув із поважних причин – через необхідність рятування життя пасажира, який був при смерті.

Так, водій не переховувався від поліції, не приховав факт ДТП, а навпаки – після перебування в лікарні самостійно звернувся до працівників поліції для надання пояснень за фактом залишення місця ДТП.

Яке рішення прийняв суд за результатом розгляду справи?

Ознайомившись із доводами апеляційної скарги, доказами перебування пасажира у лікарні та заслухавши пояснення водія, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що водій є невинуватим у вчиненні адміністративного правопорушення.

Постанова суду першої інстанції була скасована в частині притягнення до відповідальності за залишення місця ДТП, а провадження в цій частині закрите.

За результатом професійної правової допомоги адвоката, водію вдалось відновити справедливість та отримати страхову виплату.

Якби водій звернувся до АО «Бачинський та партнери» ще на стадії розгляду справи про адміністративне правопорушення, то вдалось б запобігти протиправному визнанню його винним та накладення на нього адміністративного стягнення.

У справах ДТП дуже важливо вчасно звернутись до досвідченого адвоката.

Якщо вважаєте, що ви є невинуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, звертайтесь в АО «Бачинський та партнери», де вам в максимально короткі строки нададуть професійну правову допомогу та юридичну підтримку, якої ви заслуговуєте.

Aвтор

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок