ВИКОНАВЧИЙ ЗАПИС НОТАРІУСА ПО КРЕДИТАМ В ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ

Внаслідок військових дій на території України, люди змушені були покинути домівки, роботи, та переїхати в інші області, в інші країни. Більшість з переселенців залишились без роботи, без грошей, без жодних фінансових засобів на існування. Незадовільний майновий стан спонукає споживачів звертатися до банків, міскрофінансових організацій задля отримання кредиту. Більшість споживачів намагаються сплачувати кредити вчасно, не чекаючи санкцій з боку кредитора. Але якщо ж все ж таки споживач не повернув вчасно кошти, кредитор має та використовує право повернути кредитні кошти, відсотки по кредиту, штрафи в десятки разів більшу суму ніж прописано в договорі.

Законодавством передбачено регулювання даних дії кредиторів Постановою Кабінету міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 480 “Про внесення змін до деяких Постанов Кабінету Міністрів України щодо діяльності нотаріусів та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану”, що коректує Постанову Кабінету міністрів України від 29 червня 1999 р. № 1172 «Про затвердження переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів» в частині 1 Стягнення заборгованості за нотаріально посвідченими договорами – Нотаріально посвідчені договори, що передбачають сплату грошових сум, передачу або повернення майна, а також право звернення стягнення на заставлене майно, але це в випадку затвердження кредитного договору нотаріусом.

ДОКУМЕНТИ, НЕОБХІДНІ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВИКОНАВЧОГО НАПИСУ НОТАРІУСА

Для одержання виконавчого напису подаються: оригінал нотаріально посвідченого договору (договорів); документи, що підтверджують безспірність заборгованості боржника та встановлюють прострочення виконання зобов’язання.

Щодо іпотечним договорам: оригінал нотаріально посвідченого іпотечного договору; оригінал чи належним чином засвідчена копія договору, що встановлює основне зобов’язання; засвідчена стягувачем копія письмової вимоги про усунення порушення виконання зобов’язання, що була надіслана боржнику та майновому поручителю (в разі його наявності), з відміткою стягувача про непогашення заборгованості; оригінали розрахункового документа про надання послуг поштового зв’язку та опису вкладення, що підтверджують надіслання боржнику письмової вимоги про усунення порушення виконання зобов’язання; довідка фінансової установи про ненадходження платежу.

Ці та інші документи наявні у банках, кредитних установах, та використовуються для отримання виконавчого напису нотаріуса

ПІДСТАВИ ДЛЯ ВІДМІНИ ВИКОНАВЧОГО НОТАРІАЛЬНО НАПИСУ

Відміна виконавчого нотаріально напису  здійснюється адвокатами через судові інстанції, тому зазвичай для кредитора дане вирішення спору невигідне, забирає багато часу, у кредитора не збирається достатня кількість доказів доля суду, та є досить затратним. Звертаючись до нотаріуса, і отримуючи навіть незаконний виконавчий напис нотаріуса, кредитор нічого не втрачає, а боржник, побоюючись, що не зможе довести свою правоту, погоджується на сплату коштів по кредиту разом з величезними відсотками, штрафами, які перевищують тіло кредиту в десятки-сотні разів.

Недоліки, при подачі документів на отримання  виконавчого нотаріально напису:

Консультація юриста

– не посвідчення кредитного договору нотаріусом при укладенні договору зі споживачем, та отримання виконавчого нотаріально напису після спливу трирічної позовної давності

– невідповідність суми боргу з сумою вказаною у виконавчому написі нотаріуса, це може статися у зв’язку з необізнаністю та введені в оману нотаріуса з боку кредитора, та неперевірні нотаріусом усіх документів кредитної справи.

– ненадання до справи та не перевірка нотаріусом виписку особового рахунку споживача, а тільки отримання від кредитора довідку про борг, чи лист з банку про заборгованість.

СУДОВИЙ ПОРЯДОК ВІДМІНИ ВИКОНАВЧОГО НАПИСУ НОТАРІУСА

Споживач – позивач по справі, кредитор – відповідач (особа, яка порушила права позивача), нотаріус – третя особа по справі (позов стосується виданого нотаріусом наказу та рішення суду буде стосуватися дій нотаріуса)

Позов, відповідно до Закону, подається за місцем фізичного знаходження банку, кредитної установи.

Дія виконавчого напису нотаріуса один рік та на протязі даного часу банк, кредитна установа, може надати напис споживачу.

Кредитний та іпотечний договори можуть бути закріплені у видачі виконавчого напису нотаріуса.

Після ознайомлення зі справою споживачем про вчинення виконавчого напису нотаріуса та виникає необхідність його оскарження в судовому порядку споживачем

Прострочення по кредитам спонукає банки, кредитні установи, міскрофінансові організацій, отримувати та виконувати написи нотаріуса та в більшості випадків, дані написи винесені з порушенням прав та інтересів боржника, так як вони спрямовані на отримання від боржника по максимуму коштів.

ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ

Незнання законодавства (хоча держава подбала про осіб, які не мають змогу виплачувати кредити), неможливість захистити себе перед банком, кредитною установою, міскрофінансовою організацією, колектором, боржник отримує велику кількість проблем та збільшення заборгованості, хоча має всі права на захист своїх законних інтересів перед кредиторами.

Звертаючись до адвокатів Адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери», кожен споживач-боржник, постраждалий від дій банку, МФО, кредиторів, отримує кваліфіковану правову (правничу) допомогу, захист своїх законних прав та інтересів, спокій на душі собі та своїм близьким та впевненість у врегулюванні конфліктної ситуації на користь та в інтересах клієнта та близьких.

 

 

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок