Виплати за поранення під час війни

Україна від самого початку воєнного конфлікту на сході країни стикається з численними викликами і проблемами, пов’язаними з забезпеченням соціальних та правових гарантій для військовослужбовців, які приймають участь у війні. Одним із найгостріших питань є виплата компенсацій та інших видів допомоги пораненим військовим, які отримали травми під час виконання бойового завдання.

ЧИ МАЮТЬ ПРАВО НА ВИПЛАТИ ВІЙСЬКОВІ

Згідно з законодавством України, військовослужбовці, які отримали поранення під час виконання бойового завдання, мають право на виплату компенсацій та інших видів допомоги. Відповідні норми закріплені у Законі України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, Законі України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та інших законах.

Зокрема, відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, надається право на матеріальну допомогу, яка виплачується в залежності від характеру та ступеня втрати працездатності, а також на виплату компенсацій та інших видів допомоги. Згідно з цим законом, ветерани війни мають право на одноразову матеріальну допомогу у розмірі 30 мінімальних заробітних плат, а також на щомісячну матеріальну допомогу у розмірі не менше 50 відсотків від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність внаслідок поранення чи захворювання, отриманих у зоні бойових дій.

ЯКІ МОЖУТЬ БУТИ ВИПЛАТИ

Окрім того, поранені військові мають право на виплату компенсації за втрату працездатності. Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань”, компенсація за втрату працездатності виплачується у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати відповідного року. Якщо військовослужбовець став інвалідом війни, то йому може бути призначена пенсія за інвалідністю, яка виплачується у залежності від категорії інвалідності та від стажу роботи.

Недоліком законодавства України є те, що виплати компенсацій та іншої допомоги пораненим військовим часто затримуються або не виплачуються взагалі. Це пов’язано зі складністю бюрократичної процедури, відсутністю необхідних фінансових ресурсів, а також з корупцією в системі виплат. Також нерідко виникає проблема з документальним підтвердженням поранення та його зв’язку з виконанням бойового завдання.

Замовити дзвінок

ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ

Адвокати Адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери», у разі необхідності, при залученні інших фахівців у галузі права, зустрічається з клієнтом у зручний для клієнта час, вислуховує проблему клієнта, вивчає документи, надані клієнтом, та в подальшому, адвокат надає правову оцінку та шляхи вирішення проблеми клієнта.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок