Виселення з квартири за борги по кредиту: чи це можливо

Через борги банки використовують усі інструменти для тиску не громадянина. Гострим питанням у 2025 році залишається виселення людини з власного житла.

Щоб розібратися у питанні, слід не тільки подивитися закони, але й зрозуміти, як суд розглядає такі справи з огляду на конкретні обставини. Професійні юристи у Львові від АО “Бачинський та партнери” детально розкривають тему.

 

Чи має право банк виселити людину з квартири?

У 2025 році діючі норми законодавства забороняють висиляти людей з їхнього житла – навіть якщо це Національний банк України та борги більше мільйона гривень. Теж саме стосується іноземних банків, усіх кредитних організацій. Такі обмеження діють на період воєнного стану та певний час після його завершення. Закон спрямований на захист права громадян на житло, особливо в складні економічні та соціальні умови. Виселення можливе лише за рішенням суду, і тільки в окремих випадках, передбачених законом.

Законодавство України про виселення

Все що стосується виселення з житла, вказано у Конституції України, Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, Першому протоколі до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, Житловому кодексі України, Цивільному процесуальному кодексі України, Законі України “Про іпотеку”, Законі України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання відносин між кредиторами та споживачами фінансових послуг”, Законі України “Про судоустрій і статус суддів”, Законі України “Про правовий режим воєнного стану”.

Якщо узагальнити усю інформацію, кожна людина має право на житло. Приватна власність охороняється особливо, тому просто так виселити людину майже не можливо.

В яких випадках можуть забрати квартиру за борги?

Судова практика 2025 року вказує на те, що примусове виселення відбувається за умов, коли житло виступає предметом боргу. Лише за рішенням суду здійснюються дії щодо виселення боржника з помешкання. Однак, навіть у таких випадках, законодавство надає захист громадянам. Виселення може відбутися тільки після того, як буде виконано всі необхідні юридичні процедури, а також надано можливість для реструктуризації боргу або пошуку інших шляхів погашення заборгованості. У разі, якщо квартира є єдиним житлом боржника, застосування заходів виселення можливе лише у виняткових ситуаціях, і навіть тоді закон надає певні пільги та захист.

Що робити, щоб квартиру не забрали

Якщо банк чи кредитна установа здійснює дії щодо виселення людини з квартири, потрібно заздалегідь підготуватися до гіршого сценарію. Важливо мати на руках підтверджуючі документи на житло і вказати на неправомірність виселення.

АО «Бачинський та партнери» спеціалізується саме на таких проблемах. Велика кількість боржників в Україні поставила кредиторів у незручне становище. У деяких випадках вони незаконно здійснюють дії щодо виселення людей з помешкання.

Професійні юристи кожен випадок розглядають окремо для об’єктивності та всебічної консультації. Далі надається розгорнута відповідь, куди звертатися і що робити. Якщо є необхідність, юрист самостійно готує пакет документів, захищає інтереси громадянина у суді та забезпечує його правовий захист для безпечного проживання у власній оселі.

Важливо мати зв’язок з банком, судовими органами задля швидкого вирішення питання. Великий досвід у справі виселення з житла дозволяє добитися справедливості, тому телефонуйте.

Ми вам
зателефонуємо