Як перевірити чи відкрите кримінальне провадження?

В умовах сьогодення суспільство часто стикається із правовою невизначеністю та невідомістю. Після вашого звернення в правоохоронні органи із заявою про вчинення кримінального правопорушення, кримінальне провадження не розпочинається автоматично і сам лише факт звернення із заявою ще не означає, що кримінальне провадження взагалі буде відкритим. Задля належного захисту ваших порушених прав, звісно, потрібно переконатися чи відкрите кримінальне провадження.

Проводити будь-які слідчі (розшукові) дії правоохоронні органи можуть лише після початку досудового розслідування. Досудове розслідування відповідно до положень КПК України розпочинається із моменту внесення відомостей про кримінальне провадження в Єдиний реєстр досудових розслідувань. Відтак, перевірити чи відкрите кримінальне провадження можна лише перевіривши чи відомості про таке кримінальне провадження внесенні до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Єдиний реєстр досудових розслідувань – це автоматизована електронна база даних, яка здійснює збирання, зберігання, захист, облік, пошук даних про в тому числі про чинні та завершенні кримінальні провадження.

Яка інформацію вноситься до Єдиного реєстру досудових розслідувань?

Це, зокрема, така інформація: дата надходження заяви про злочин, відомості про заявника, загальний опис обставин вчинення злочину, його попередня кваліфікація тощо.

ЄРДР не є відкритим реєстром, як для прикладу, єдиний державний реєстр судових рішень, доступ до ЄРДР обмежений, адже він призначений для правоохоронних органів. Отримати інформацію із Єдиного реєстру досудових розслідувань можуть також сторони кримінального провадження. Інформація із ЄРДР отримується у формі витягу.

Щоб бути переконаним, що кримінальне провадження відкрите, потрібно отримати в поліції витяг із ЄРДР. Для того, щоб отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань потрібно звернутись із відповідним запитом в органи національної поліції.

Вас також може зацікавити: чи можуть мобілізувати обмежено придатних у воєнний час.

Aвтор
Максим Дзіковський
Максим Дзіковський
Еквіті-партнер

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок