Про те, як з’ясувати, куди вам бігти і через який орган розлучатися, ми писали ось ТУТ.
Для подачі на розлучення необхідно дотримуватися певних процедур. Це може бути досить складно та тривало. Для простоти та правильної подачі на розлучення дуже можна звернутися до професійного сімейного адвоката. Він порадить Вам правильний план дій та допоможе у виконанні всіх необхідних процедур.
У цій статті розглянемо, що і за чим робити.
Як подати на розлучення у відділі ДРАЦС
Чоловік та дружина подають спільну заяву до РАЦСу за місцем проживання – або спільним, або когось одного з них. Тобто, якщо чоловік зареєстрований у Галицькому районі м. Львова, а дружина – у Стрийському районі Львівської області, то вони можуть вибирати, куди їм зручніше звернутися. Це загальне правило.
Під час воєнного стану діє екстериторіальність: тобто можна прийти буквально у будь-який відділ РАЦС без прив’язки до зареєстрованого місця проживання.
Звертаєтеся особисто обоє. Втім, якщо хтось один з подружжя не може прийти з поважної причини – у зв’язку з тяжкою хворобою, тривалим відрядженням, проживанням у віддаленій місцевості – допускається подання заяви представником за довіреністю. Але не будь-ким, а лише іншим з подружжя.
Адвокатське об’єднання “Бачинський Та Партнери” пропонує якісні та професійні юридичні послуги у різних галузях права, зокрема у сімейному праві.
Наші адвокати мають значний досвід у вирішенні сімейних справ, зокрема у справах про розлучення, поділ майна, визначення місця проживання дітей, укладання угод про піклування та інших питань, що стосуються сімейного права.
Ми завжди ставимо інтереси наших клієнтів на перше місце та намагаємося досягти максимально можливого результату у кожній конкретній справі. Наші адвокати надають індивідуальний підхід до кожного клієнта, розуміють, що кожна сімейна справа є унікальною та потребує особливого підходу.
Які документи треба з собою мати?
- Паспорти (якщо приходите обоє особисто);
- Паспорт, нотаріальна заява про розірвання шлюбу, довіреність, заява про проведення розірвання шлюбу без присутності одного з подружжя (якщо приходить хтось один).
Тривалість розлучення?
Через 1 місяць з моменту подання заяви на обумовлений день і час приходите у відділ РАЦС і отримуєте свідоцтво про розірвання шлюбу.
Скільки коштує розлучення через відділ РАЦС?
8.50 грн становить державне мито + 595 грн за послуги ДРАЦС (станом на 18.11.2022)
Як подати на розлучення через суд
Перш за все, мусите з’ясувати, до якого суду звертатися. За загальним правилом позов подається до суду за місцем проживання відповідача. Винятки, коли дозволяється звертатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача:
- якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти;
- або якщо він не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача;
- якщо є домовленість подружжя розглядати справу за місцем проживання саме позивача. Зауважимо, що ця домовленість має бути зафіксована письмово, самої лише усної згоди недостатньо. На думку автора цієї статті, цей пункт найдоцільніше застосовувати при поданні спільної заяви про розірвання шлюбу, в якій можна чітко, з підписами чоловіка та дружини зафіксувати їхнє волевиявлення.
Які документи треба додавати до позовної заяви?
Перелік додатків, звісно, буде відрізнятися у кожному випадку, але у будь-якому разі буде містити:
- Копії паспортів;
- Копії свідоцтва про народження дитини/дітей;
- Свідоцтво про шлюб;
- Квитанція про сплату судового збору;
- Копію позовної заяви та додатків до неї для відповідача.
Як подати заяву до суду онлайн, ми розповідали тут.
Крім того, заяву про розлучення можна подати до канцелярії суду особисто або надіслати поштою (рекомендованим листом з описом вкладення).
Яка вартість розірвання шлюбу через суд?
Станом на дату публікації цієї статті судовий збір, який оплачується до державного бюджету за розгляд у суді справи про розірвання шлюбу, становить 992 грн. З нового 2023-го року ця сума зросте, оскільки збільшиться прожитковий мінімум, на основі якого судовий збір вираховується.
Яка тривалість розірвання шлюбу через суд?
Розраховуйте на декілька місяців. Точний строк назвати неможливо, тому що на нього впливають надто багато змінних: завантаженість суду і судді, надання чи ненадання строку на примирення, поведінка відповідача (тобто зацікавлений він у швидкому розгляді справи чи навпаки хоче її затягувати), а під час воєнного стану – повітряні тривоги, наявність у суді електропостачання, графіки відключення електроенергії.
Залишилися запитання? Напишіть нам!
- Міграційний юрист Львів | Міграційний адвокат у Львові
- Практика кредитних відносин та мікрозаймів
- Сімейний адвокат - практика сімейного права
- Військовий юрист. Практика військового права
- Консультації з питань публічних закупівль
- Юридичні послуги для IT компаній
- Практика інвестиційного супроводу та M&A
- Юрист з фінансових питань у Львові
- Адвокат по кримінальним справам
- Податковий юрист у Львові | Адвокат з податкових справ
