Як правильно скасувати посвідку на тимчасове проживання в Україні

Згідно українського законодавства посвідка на тимчасове проживання видається терміном на один рік, а відтак  підлягає продовженню щоразу, але не пізніше як за 15 днів до закінчення терміну дії посвідки. Однак, потреба у продовженні посвідки існує не завжди, зокрема, мова йде про припинення тих законних підстав, за умови наявності яких була раніше і видана посвідка.

Скасування посвідки на тимчасове проживання

Так, посвідка на тимчасове проживання в Україні може бути скасована територіальним підрозділом міграційної служби (що її видав) у випадку розірвання шлюбу, припинення трудового договору, закінчення навчання в університеті, добровільного повернення посвідки у зв’язку з небажанням іноземця перебувати на території України, тощо.

Обов’язок повідомити територіальний орган міграційної служби про виїзд іноземця за межі України, зміну ним місця проживання, припинення трудових відносин, навчання несе приймаюча сторона, тобто, роботодавець, навчальний заклад, громадська, релігійна організація. Таке повідомлення повинно бути здійснене у письмовій формі протягом 10 днів з моменту припинення підстав для продовження посвідки на тимчасове проживання.

Отримавши повідомлення про припинення підстав для продовження тимчасової посвідки уповноваженою особою територіального підрозділу міграційної служби протягом 3 робочих днів (з моменту отримання повідомлення) приймається рішення про вилучення та подальше знищення посвідки на тимчасове проживання.

Разом з тим, посвідка підлягає вилученню і знищенню лише після зняття іноземця з місця реєстрації. Після чого, посвідка на тимчасове проживання повертається органу, що її видав, а відмітка про видачу посвідки у паспортному документі іноземця анульовується.

Як правильно скасувати посвідку на тимчасове проживання в Україні

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок