Як забронювати ІТ-шників від мобілізації

ІТ-фахівці під час мобілізації 2024 року не захищені на 100%, тому розглядаються варіанти бронювання товариством. Новий закон передбачає таку можливість, і військовозобов’язані даної спеціальності шукають шляхи захисту своїх прав.

Бронювання є однією з підстав для надання відстрочки військовозобов’язаним в умовах воєнного стану в Україні.

 

ПРОФЕСІЙНА ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

ІТ-сектор відіграє не посереднє значення в виконанні завдань, спрямованих на боротьбу з ворогом, відтак є необхідність в бронювання спеціалістів, які виконують особливі завдання.

Відстрочка на бронювання може надаватися виключно на підставах, визначених Постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 р..

ПІДСТАВИ ДЛЯ БРОНЮВАННЯ ІТ-ФАХІВЦЯ

Такими підставами може бути наявність мобілізаційного завдання; підприємство займається виробництвом товарів, виконанням робіт та надання послуг, необхідних для забезпечення потреб ЗСУ або інших військових формувань; підприємство є критично важливими для функціонування економіки, забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Мобілізаційне завдання визначається як вимога мобілізаційного плану щодо номенклатури, обсягів виробництва потрібної продукції, утворення і підготовки до розгортання спеціальних формувань, а також затверджені у встановленому порядку першочергові заходи мобілізаційної підготовки, які доводяться для виконання до центральних і місцевих органів виконавчої влади, інших державних органів, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, а також, органів місцевого самоврядування.

Наступною підставою є виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань. На підтвердження відповідності цьому критерію надаються укладені зі Збройними Силами України, іншими військовими формуваннями договори на виконання робіт/надання послуг тощо.

Також, підставою для бронювання є визнання підприємства критично важливим для функціонування економіки, забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. В такому випадку алгоритм бронювання є дещо іншим, адже спочатку слід сформувати пакет документів для визнання підприємства критично важливим, і вже після – подавати документи на бронювання.

ЯК ЗАБРОНЮВАТИ ПРАЦІВНИКА ІТ СФЕРИ

Заява про бронювання працівників ІТ сфери, як правило, подається до Міністерства економіки України, яка розглядається протягом 10 робочих днів.

Законодавство передбачає, що кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, може становити 50% кількості військовозобов’язаних підприємства на дату подання списку (за умови додаткового обґрунтування відсоткове співвідношення може переважати 50%).

Процедура бронювання вимагає скрупульозності до оформлення документів.

АО «Бачинський та партнери» має значний досвід успішного бронювання військовозобов’язаних, відтак юристи зможуть надати комплексний супровід та попередити про усі нюанси цієї процедури.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок