Закриття провадження у звʼязку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення

Недавно скарбничка успішних кейсів практики кримінального права та захисту бізнесу АО «Бачинський та партнери» поповнилась ще однією виграшною справою.

До наших юристів звернулись із проблемою – щодо особи склали протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 КУпАП, тобто за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння. Водій заперечувала факт керування у стані сп’яніння, не погоджувалась із змістом протоколу та звернулась за правовою допомогою до АО «Бачинський та партнери».

Адвокат ознайомився із матеріалами адміністративного правопорушення, переглянув відеозаписи з нагрудних відеокамер працівників поліції і, проаналізувавши, сформував стратегію захисту клієнта, яка виявилась дієвою.

В інтересах клієнта адвокат подав до суду клопотання про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення та згодом письмові пояснення, де обґрунтував свою позицію.

Основними доводами захисника були:

  • В матеріалах справи відсутні докази факту керування транспортним засобом. Відеозапис з нагрудних камер працівників поліції не містить руху транспортного засобу, керування ним водієм та моменту зупинки транспортного засобу.
  • Факт алкогольного сп’яніння не доведений, оскільки не були відібрані біологічні зразки для аналізу. В медичному закладі водій повторно пройшла огляд стану алкогольного сп’яніння за допомогою газоаналізатора ALCOTEST DRAGER, який виявився відмінним від попереднього. Прохання провести лабораторне дослідження крові було проігнороване.
  • Сам по собі протокол про вчинення адміністративного правопорушення не може бути достатнім доказом винуватості особи, а обставини, викладені у ньому, мають підтверджуватись іншими доказами.

Суд погодився із аргументами адвоката та дійшов висновку, що вину водія у керуванні транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння не доведено «поза розумним сумнівом».

Суд постановив закрити провадження у звʼязку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Aвтор

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок