Закриття кримінального провадження: в яких ситуаціях це можливо

Одним з головних актів судочинства є закриття провадження. Права людини стоять на першому місці, тому розглядаються умови, за яких кримінальну справу можна припинити. Також важливим є чинні підстави припинення справи і отримання інформації про ведення того чи іншого досудового розслідування.

За яких умов закривається кримінальне провадження

У чинному законодавстві передбачені наступні випадки, коли закривається кримінальне провадження:

  • смерть особи,
  • укладання угоди,
  • немає доказів,
  • правопорушення під час кримінального провадження.

Важливо! Якщо немає підстав використання заходів кримінального провадження, людина звільняється від відповідальності.

Визначення підстав для закриття кримінального провадження

Рішення прокурора чи слідчого – це підстава для закриття кримінального провадження. У Кримінально процесуальному кодексі зазначені повноваження прокурора і слідчого. Різниця в тому, чи вручена громадянину підозра.

У Кримінальному кодексі в статті 284 є посилання на відсутність подій кримінального провадження. Коли винуватість особи не доведена та відсутні докази, варто скористатися правом. Друге – це строки давності. Якщо не брати до уваги особливо тяжкі випадки, це в більшості випадків звільняє від відповідальності.

Далі у Кримінальному процесуальному кодексі визначені випадки, коли зміни у законах працюють на користь обвинувачених. Громадяни мають право відслідковувати нововведення та за можливості використовувати їх на свою користь.

Треба дізнатися чи закрито кримінальне провадження

У Єдиному реєстрі досудових розслідувань міститься вся необхідна інформація. Кращим варіантом для отримання даних є запит на витяг. Це можна зробити через Адвокатське об’єднання «Бачинський та партнери». Працюють досвідчені юристи, які мають досвід по кримінальному праву. Це означає, що Ви отримаєте достовірну інформацію і можете розраховувати на підтримку. Телефонуйте!

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок