Запит до Шенгенської інформаційної системи (SIS)

Що таке SIS?

SIS (Шенгенська інформаційна система) – це найбільша інформаційна платформа для громадської безпеки в Європі. Заснована з метою зручного обміну інформацією між національними прикордонними службами, митницею та поліцією з метою забезпечення безпечного переміщення осіб всередині ЄС. Внесення запису про особу в SIS з метою відмови у праві на в’їзд свідчить про те, що одна або декілька країн-членів Шенгенського договору вважають особу загрозою громадському здоров’ю, державній політиці, внутрішній безпеці або міжнародним відносинам.

У якому випадку мої дані можуть внести до SIS?

SIS реєструє інформацію щодо осіб, які:

– перебувають у розшуку;

– визнані зниклими безвісти;

– порушники законодавства однієї з країн Шенгенської зони;

– потребують прихованого спостереження;

– не мають права перетинати кордони країн Шенгенської зони чи перебувати в них.

Консультація юриста

Часто громадяни України, що знаходяться в Шенгенській інформаційній системі, потрапляють туди через порушення правил безвізового режиму, перевищення терміну перебування за візою або вчинення іншого злочину на території країн, які є учасниками SIS. У випадку перетину такою особою кордону, вона може бути притягнута до кримінальної відповідальності в країні, яка зареєструвала запис про неї у SIS.

Крім того, в цій системі зберігаються відомості про об’єкти:

– які підлягають арешту;

– за якими необхідно проводити приховане спостереження.

Як дізнатися чи є про мене відомості у цій системі та як їх анулювати?

Кожна особа має суб’єктивне право на доступ до інформації, що стосується неї і внесена до Шенгенської інформаційної системи. Для того, щоб отримати таку інформацію, особі необхідно звернутися з відповідним запитом. Порядок подання запиту, мова запиту та строки його розгляду визначаються національним законодавством конкретної країни, до якої звертається особа. Уповноважений орган країни, до якої надійшов запит, повинен відповісти у встановлений національним законодавством термін. Відповідь на запит повинна містити інформацію про наявність особи в SIS, причини внесення та строк дії.

Виправлення або анулювання запису в базі SIS здійснюється відповідно до законодавства країни-члена Шенгенської угоди, яка створила цей запис.

Що робити, якщо дані про мене були внесені в SIS незаконно?

У випадку неправдивих чи незаконно внесених даних в базу SIS особа має право вимагати виправлення або анулювання цих даних з Шенгенської інформаційної системи. Процедура внесення змін чи анулювання запису регулюється національним законодавством країн-членів Шенгенської угоди.

Міграційні юристи АО “Бачинський та партнери” детально проаналізують вашу ситуацію та нададуть якісний юридичний супровід, враховуючи всі обставини вашої справи та нюанси законодавства кожної країни зокрема.

Aвтор

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок