Президент України підписав ухвалений Верховною Радою Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо вдосконалення законодавства у сфері міграції» №4411, що стане суттєвим важелем впливу на неврегульованих мігрантів та сприятиме запобіганню та протидії нелегальній міграції в Україні.
Міграційні юристи після детального аналізу нового закону, готові поділитися з вами всіма ноу хау.
Які зміни очікують на іноземців та усі тонкощі ухваленого закону: читайте нижче:
Розпочнемо з того, що у новій редакції було встановлено адміністративну відповідальність за злісну непокору законному розпорядженню чи вимозі посадової особи Державної міграційної служби України під час виконання службових обовʼязків. У попередній редакції закону така норма була відсутня.
Було здійснено підвищення відповідальності, а саме збільшення суми штрафу, за порушення, у т.ч. іноземцями та особами без громадянства, прикордонного режиму, режиму в пунктах пропуску через державний кордон України або режимних правил у контрольних пунктах в’їзду-виїзду.
Також зміни дозволять при притягненні до адміністративної відповідальності враховувати факт повторного вчинення протягом року адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена зазначеною статтею КУпАП.
В новій редакції передбачено встановлення відповідальності за несвоєчасне повідомлення або неповідомлення органів Державної міграційної служби про припинення підстав для перебування чи тимчасового проживання іноземців та осіб без громадянства на території України, а також відповідальності за вчинення дій, що сприяють іноземцям та особам без громадянства в ухиленні від виїзду з України після закінчення строку перебування чи тимчасового проживання або в незаконному отриманні документів на право перебування чи проживання в Україні.
Наступним нововведенням є встановлення відповідальності за порушення приймаючою стороною своїх обов’язків відносно іноземців та осіб без громадянства (ОБГ), яких вони запросили в Україну чи приймають в Україні.
Також у новій редакції закону було вдосконалено норми стосовно здійснення посадовими особами ДМС, ДПС повноважень щодо протидії порушенням законодавства про правовий статус іноземців та ОБГ та здійснення адміністративного затримання.
Якщо у вас виникли питання у сфері міграційного права, фахівці адвокатського обʼєднання “Бачинський та партнери” з радістю нададуть вам якісну юридичну допомогу.