Зміни у міграційному законодавстві у 2023 році

Президент України підписав ухвалений Верховною Радою Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо вдосконалення законодавства у сфері міграції» №4411, що стане суттєвим важелем впливу на неврегульованих мігрантів та сприятиме запобіганню та протидії нелегальній міграції в Україні.

Міграційні юристи після детального аналізу нового закону, готові поділитися з вами всіма ноу хау.

 

Які зміни очікують на іноземців та усі тонкощі ухваленого закону: читайте нижче:

Розпочнемо з того, що у новій редакції було встановлено адміністративну відповідальність за злісну непокору законному розпорядженню чи вимозі посадової особи Державної міграційної служби України під час виконання службових обовʼязків. У попередній редакції закону така норма була відсутня.

Було здійснено підвищення відповідальності, а саме збільшення суми штрафу, за порушення, у т.ч. іноземцями та особами без громадянства, прикордонного режиму, режиму в пунктах пропуску через державний кордон України або режимних правил у контрольних пунктах в’їзду-виїзду.

Також зміни дозволять  при притягненні до адміністративної відповідальності враховувати факт повторного вчинення протягом року адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена зазначеною статтею КУпАП.

В новій редакції передбачено встановлення відповідальності за несвоєчасне повідомлення або неповідомлення органів Державної міграційної служби про припинення підстав для перебування чи тимчасового проживання іноземців та осіб без громадянства на території України, а також відповідальності за  вчинення дій, що сприяють іноземцям та особам без громадянства в ухиленні від виїзду з України після закінчення строку перебування чи тимчасового проживання або в незаконному отриманні документів на право перебування чи проживання в Україні.

Наступним нововведенням є встановлення відповідальності за порушення приймаючою стороною своїх обов’язків відносно іноземців та осіб без громадянства (ОБГ), яких вони запросили в Україну чи приймають в Україні.

Також у новій редакції закону було вдосконалено норми стосовно здійснення посадовими особами ДМС, ДПС повноважень щодо протидії порушенням законодавства про правовий статус іноземців та ОБГ та здійснення адміністративного затримання.

Якщо у вас виникли питання у сфері міграційного права, фахівці адвокатського обʼєднання “Бачинський та партнери” з радістю нададуть вам якісну юридичну допомогу.

Aвтор

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок