Звільнення від військової служби у воєнний час

11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила новий Закон про мобілізацію.

Новий закон передбачає звільнення якщо, у військовозобов’язаного є близькі родичі, задіяні в АТО чи заходах стримування агресії росії, загинули або зникли безвісти.

Інформація, що надана нижче, була актуальна до зміни Закона про мобілізацію (до 11 квітня 2024 року).

 

Воєнний час є періодом, коли забезпечується національна безпека та обороноздатність країни. Однак, існують випадки, коли особа не може виконувати військову службу через наявність вагомих медичних протипоказань, особистих обставин або професійних кваліфікацій.

ПРИЧИНИ ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ВИКОНАННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ

Згідно Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу”, особа може бути звільнена від виконання військової служби у воєнний час через наявність вагомих медичних протипоказань, особистих обставин або професійних кваліфікацій. У разі наявності вагомих медичних протипоказань до військової служби, особа повинна звернутися до військово-лікарської комісії для проведення медичного огляду та визначення можливості виконання військової служби. Якщо виявлено протипоказання, особа може бути звільнена від військової служби.

ЗВІЛЬНЕННЯ ЧЕРЕЗ ОСОБИСТІ ОБСТАВИНИ

У разі наявності вагомих особистих обставин, які ускладнюють виконання військової служби, особа повинна звернутися до РТЦК з відповідними документами та заявою про звільнення від військової служби. При цьому, особисті обставини можуть бути визнані вагомими, якщо відсутній інший опікун для дітей, є наявність особистих неврожайних земельних ділянок, які потребують постійного догляду та інших обставин, які заважають виконанню військової служби.

ЯКІ ПРОФЕСІЇ ДАЮТЬ ПІДСТАВИ ДЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ ЗІ СЛУЖБИ

У разі наявності певних професійних кваліфікацій, які є необхідними для функціонування держави в умовах воєнного стану, особа повинна звернутися до районного центру комплектування та соціальної підтримки з документами, які підтверджують її професійні кваліфікації та заявою про звільнення від військової служби. При цьому, особа може бути звільнена від виконання військової служби у разі, якщо вона має певні професійні кваліфікації, які є необхідними для функціонування держави в умовах воєнного стану, та виконує обов’язки, пов’язані з цими кваліфікаціями.

Замовити дзвінок

ПОВНИЙ ПЕРЕЛІК ПІДСТАВ ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ У ВОЄННИЙ ЧАС

Кожен випадок звільнення від військової служби у воєнний час розглядається індивідуально та залежить від багатьох факторів. Відповідно до законодавства України, особа має право на звільнення від військової служби у воєнний час, якщо вона має вагомі медичні протипоказання, особисті обставини або певні професійні кваліфікації, які необхідні для функціонування держави в умовах воєнного стану.

Важливо зазначити, що процедура звільнення від військової служби у воєнний час є достатньо складною та тривалою. Особа, яка бажає бути звільнена від виконання військової служби, повинна мати належну документацію та детально описати причини, що заважають їй виконувати військову службу. Крім того, особа може бути запрошена на додаткові медичні обстеження або спеціальні військові тренування.

ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ

Адвокати Адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери», у разі необхідності, при залученні інших фахівців у галузі права, зустрічається з клієнтом у зручний для клієнта час, вислуховує проблему клієнта, вивчає документи, надані клієнтом, та в подальшому, адвокат надає правову оцінку та шляхи вирішення проблеми клієнта.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок