Звільнення військовослужбовця на підставі інвалідності дружини

Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» передбачає, що військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, звільняються з військової служби.

Однією з підстав звільнення від проходження військової служби відповідно до  Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», є:

  • військовослужбовець може звільнитися з військової служби, якщо має  дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю.

Акцентуємо увагу на тому, що Закон дозволяє звільнення з військової служби у зв’язку з наявністю дружини ( чоловіка ) з будь  якою (І, II,III,) групою інвалідності. Отже, основним критерієм для звільнення з військової служби є сам факт інвалідності у дружини або чоловіка, а не конкретна група інвалідності, або наявність/відсутність опікунів, піклувальників, шлюбних відносин, тощо.

ЩО РОБИТИ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ВАС БУЛО ЗВІЛЬНЕНО?

Для звільнення з військової служби військовослужбовцю, який має дружину інваліда будь якої групи, необхідно скласти рапорт на ім’я командира військової частини разом з додатками. Також підготувати підтверджуючі документи шлюбу з дружиною/чоловіком інвалідом БУДЬ ЯКОЇ групи.

Необхідно подавати два екземпляри рапорту: один з усіма додатками – цей екземпляр йде до військової частини. Другий екземпляр може бути поданий без додатків і він використовується для отримання підтвердження прийому і реєстрації документа.

ЧОМУ ВАРТО ЗВЕРНУТИСЯ ДО ЮРИСТА

Закон України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” та Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, а також зміни та доповнення до вказаних Законів – спрямовані на захист прав  військовозобов’язаних та військовослужбовців та забезпечення їхньої соціальної захищеності у складних умовах воєнного стану. Військові, які стоять на захисті Батьківщини, повинні мати впевненість, що їх права і потреби також беруться до уваги та підтримуються державою.

ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ?

 Висококваліфіковані адвокати Адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери» надають клієнту необхідну юридичну допомогу в підготовці заяв, звернень, запитів та збору інших необхідних документів для допомоги клієнту скористатися своїм Законним правом на звільнення зі служби.

Ми розуміємо, на скільки важливий даний процесу та його вплив на майбутнє життя для кожного клієнта.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок