Чи підлягають мобілізації інваліди 3 групи

Згідно з законодавством України, військова служба є обов’язком для громадян, які досягли призовного віку та не мають права на відстрочку від призову.

Підстави для відстрочки від призову на період мобілізації перелічені в статті 23 Законі України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Відповідно до цієї статті не підлягають призову, а отже мають відстрочку від мобілізації особи, які визнані інвалідами. Група інвалідності в статті не вказується, а тому інваліди третьої групи не підлягають мобілізації у 2023 році.

Підставою для встановлення 3 групи інвалідності є стійкі, помірної важкості функціональні порушення в організмі, зумовлені захворюванням, наслідками травм або вродженими вадами, що призвели до помірно вираженого обмеження життєдіяльності особи, в тому числі її працездатності, але потребують соціальної допомоги і соціального захисту.

Особи, за направленням лікувально-профілактичного закладу охорони здоров’я, після проведення певних лікувальних заходів за наявності відповідних підстав для встановлення 3 групи інвалідності мають право звернутися до Медико-соціальної експертної комісії за місцем їх проживання або лікування.

Замовити дзвінок

Щоб отримати відстрочку, інвалідам 3 групи потрібно особисто зʼявитись в приміщення ТЦК та СП та подати відповідну заяву про надання їм відстрочки. До заяви інвалід 3 групи має додати документи, які підтверджують інвалідність, а саме: довідка до акта МСЕК та пенсійне посвідчення інваліда. В ТЦК та СП можна подати звичайні копії підтверджуючих документів, нотаріальне посвідчення не вимагається.

Крім, цього потрібно буде оновити військово-облікові документи, тобто подати документи про будь-які юридично значимі факти із життя (свідоцтво про шлюб, диплом про освіту тощо) та пройти військово-лікарську комісію.

За результатом розгляду заяви про надання відстрочки інваліду 3 групи, ТЦК та СП приймає рішення про надання відстрочки такій особі.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок