Чи підлягають мобілізації інваліди 3 групи

11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила новий Закон про мобілізацію.

Всі, хто офіційно визнаний обмежено придатним, повинні повторно пройти перевірку ВЛК впродовж 12 місяців.
Ті, хто отримав 2 або 3 групу інвалідності після 24.02.2022 року повинні повторно пройти медичний огляд.

Інформація, що надана нижче, була актуальна до зміни Закона про мобілізацію (до 11 квітня 2024 року).

Згідно з законодавством України, військова служба є обов’язком для громадян, які досягли призовного віку та не мають права на відстрочку від призову.

25 грудня 2023 року Кабмін вніс до Верховної ради України новий законопроєкт про мобілізацію. Текст законопроєкту щодо мобілізації уже наявний на офіційному вебсайті Верховної ради України. Згідно з новим законопроєктом 3 група інвалідності не є підставою для відстрочки від мобілізації.

Звертаємо Вашу увагу на те, що законопроєкт про мобілізацію ще не прийнято, до нього можуть ще вноситись численні правки.

Підстави для відстрочки від призову на період мобілізації перелічені в статті 23 Законі України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Відповідно до цієї статті не підлягають призову, а отже мають відстрочку від мобілізації особи, які визнані інвалідами. Група інвалідності в статті не вказується, а тому інваліди третьої групи не підлягають мобілізації у 2023 році.

Консультація юриста

Підставою для встановлення 3 групи інвалідності є стійкі, помірної важкості функціональні порушення в організмі, зумовлені захворюванням, наслідками травм або вродженими вадами, що призвели до помірно вираженого обмеження життєдіяльності особи, в тому числі її працездатності, але потребують соціальної допомоги і соціального захисту.

Особи, за направленням лікувально-профілактичного закладу охорони здоров’я, після проведення певних лікувальних заходів за наявності відповідних підстав для встановлення 3 групи інвалідності мають право звернутися до Медико-соціальної експертної комісії за місцем їх проживання або лікування.

Замовити дзвінок

Щоб отримати відстрочку, інвалідам 3 групи потрібно особисто зʼявитись в приміщення ТЦК та СП та подати відповідну заяву про надання їм відстрочки. До заяви інвалід 3 групи має додати документи, які підтверджують інвалідність, а саме: довідка до акта МСЕК та пенсійне посвідчення інваліда. В ТЦК та СП можна подати звичайні копії підтверджуючих документів, нотаріальне посвідчення не вимагається.

Крім, цього потрібно буде оновити військово-облікові документи, тобто подати документи про будь-які юридично значимі факти із життя (свідоцтво про шлюб, диплом про освіту тощо) та пройти військово-лікарську комісію.

За результатом розгляду заяви про надання відстрочки інваліду 3 групи, ТЦК та СП приймає рішення про надання відстрочки такій особі.

Вас також може зацікавити: подвійне громадянство в Україні.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок