Договір з IT-компанією: на що звернути увагу замовнику

Без ІТ-компаній складно будувати сучасний бізнес у 2025 році. Водночас цінники на послуги інколи занадто високі і є бажання отримати високоякісний продукт, на якому можна буде заробляти. Для цього розглядається форма шаблону, нюанси по кожному пункту окремо, поради юристів.

Наш професійний юрист у Львові від АО “Бачинський та партнери” розповідає чому вичитка IT договорів це надважливо та які бувають нюанси у цій справі.

 

Чому важливо читати договір перед підписанням?

Юристи в ІТ-компанії працюють над тим, щоб оформити договір на максимально вигідних умовах. Коли зобов’язань не багато, але є права щодо продовження термінів, зміни ціни, це може коштувати надто дорого. За складними термінами часто ховається неприємний факт.

Договір з IT-компанією – нюанси

Договір завжди починається з опису послуги. Продукт має бути конкретним і деталі можуть зазначатися у додатку. Конфіденційність і ціна – додаткові пункти. Договір не може бути підписаним, коли строки не зазначені, хоча представники ІТ-компанії можуть посилатися на важкість прорахунків чи залежність від різних обставин.

Розподіл прав інтелектуальної власності

Якщо ІТ-компанія дає гарний продукт, але права інтелектуальної власності не узгодженні, на етапі використання, наприклад, застосунку чи партнерських баз даних, можуть виникнути проблеми.

Звісно, складні продукти не можуть бути на 100% унікальними. Над проектом часто працюють різні спеціалісти та готовий матеріал загалом є новим, але по деталях це вже використовувалося. Розподіл інтелектуальної власності допомагає уникнути судових проблем.

Пункт конфіденційності та захисту даних

На етапі реалізації продукту від ІТ-компанії замовники згадують про конфіденційність. Повний доступ до таємної інформації призводить до того, що програмісти можуть скористатися їм у своїх інтересах. У випадку правильних договірних відносин ризики набагато менші.

Спори з ІТ-компаніями – відповідальність сторін

Загальний пункт щодо законності вирішення спорів, лише вказує на можливість порушення судових справ. Коли у договорі зазначається про персональну відповідальність, вже вдається предметно спілкуватися. Якщо додати точні суми штрафів у випадку того чи іншого порушення, спостерігається найвищий рівень зацікавленості у виконанні своєї частини роботи.

Як укласти договір з ІТ-компанією

З ІТ-компаніями можна домовитися за поступове виконання проекту. У замовника є можливість долучити свого фахівця для прямої роботи над проектом. Також існує практика контролю третьою стороною. Усі ці моменти можуть бути у договорі, щоб зробити його більш безпечним.

АО «Бачинський та партнери» понад 10 років працює з ІТ-компаніями. Це означає, що переглянуті сотні прикладів, коли треба було змінити договір ще на початку. Професійні юристи допомагають розробити шаблон, з яким можна працювати далі. Вони гарантують повний супровід, увагу до дрібниць у договорі, контроль виконання умов, консультація з приводу зміни умов контракту, тому телефонуйте.

Ми вам
зателефонуємо