ДОЗВІЛ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ ДЛЯ ІНОЗЕМНИХ УКРАЇНЦІВ

In this article, we will discuss the procedure of obtaining an immigration permit and a permanent residence permit for foreign Ukrainians, as well as some advantages of the status of a foreign Ukrainian in Ukraine.

У цій статті ми розглянемо процедуру отримання дозволу на імміграцію та посвідки на постійне проживання для закордонних українців, а також деякі переваги статусу закордонного українця в Україні.

Однією з правових підстав для отримання дозволу на імміграцію в Україну є статус закордонного українця. Ця категорія іноземців має право на отримання дозволу на імміграцію понад імміграційну квоту. Це означає, що кількість закордонних українців, які можуть отримати дозвіл, не обмежена в певному календарному році.

Наші імміграційні адвокати мають значний досвід у супроводженні клієнтів у процесі отримання різноманітних імміграційних віз, зокрема для роботи, навчання, злиття сімей, інвестування та інших цілей. Ми також надаємо юридичну допомогу з питань статусу біженця, отримання громадянства та інших питань імміграції.

Хто такий закордонний українець?

Закордонний українець – це особа, яка не є громадянином України та є іноземцем чи особою без громадянства та має українське етнічне походження. Зокрема, особа або її предки належать до української нації та визнають Україну батьківщиною свого етнічного походження. Такий статус можна отримати лише за певних умов, серед яких українське самоідентифікація, етнічне походження з України та відсутність українського громадянства. Остання умова є дуже важливою, оскільки отримати статус закордонного українця може лише іноземець чи особа без громадянства.

Своє українське етнічне походження іноземець підтверджує як документами (архівне свідоцтво про народження чи проживання особи в Україні, свідоцтво про народження, шлюб чи смерть), так і свідченнями громадян України, закордонних українців чи громадських організацій закордонних українців.

Для отримання статусу закордонного українця іноземцю необхідно звернутися до посольства чи консульства України за кордоном або безпосередньо до Міністерства закордонних справ України.

Розгляд документів може тривати до 90 днів з моменту звернення, після чого особа отримує посвідчення закордонного українця. Такий сертифікат діє 10 років з можливістю його продовження.

Консультація юриста

Порядок  отримання посвідки на постійне проживання в Україні

Для отримання дозволу на імміграцію в Україну іноземець, який має посвідчення закордонного українця, звертається до міграційної служби за місцем проживання в Україні або до посольства чи консульства України за кордоном.

Іноземець подає заявку на отримання дозволу на імміграцію та подавати весь пакет документів особисто.

Перед подачею документів іноземець повинен пройти ряд медичних оглядів і отримати медичну довідку про те, що така особа не страждає на хронічний алкоголізм, наркоманію, інфекційні захворювання. Цю довідку разом з іншими документами, наприклад, нотаріально завіреним перекладом паспорта на українську мову, необхідно надати в міграційну службу.

Крім вищезазначеного, серед документів, які надає заявник, є довідка про несудимість. Дуже важливо, щоб такий сертифікат повинен був бути виданий у країні громадянства іноземця та належним чином легалізованим (шляхом прикріплення штампу «апостоль» або проходження процедури консульства).

Після прийняття міграційною службою заяви починається етап розгляду та аналізу документів. Розгляд документів не повинен тривати більше одного календарного року з дати звернення. У цей період проводяться всі необхідні перевірки, в результаті чого видається дозвіл на імміграцію або прийнято рішення про відмову від видачі такого дозволу.

Наступним кроком є ​​отримання дозволу на імміграцію в Україну та отримання дозволу на постійне проживання на основі дозволу на імміграцію. Дозвіл на проживання видається у вигляді посвідчення особи з імплантованими безконтактними електронними носіями. На відміну від дозволу на проживання у вигляді буклету, який був дійсним на невизначений термін, сучасний дозвіл на постійне проживання видається на 10 років з можливістю його продовження.

Останній етап отримання дозволу на постійне проживання – це реєстрація місця проживання іноземця в Україні (проживання). Іммігрант повинен зареєструвати своє місце проживання не пізніше 30 календарних днів з дати випуску дозволу на постійне проживання.

Переваги іноземного українського статусу

Найважливішою перевагою отримання сертифіката іноземного українського є можливість подати заявку на імміграційний дозвіл до України. Не тільки іноземець, який є іноземним українцем, але й його / її подружжям та дітьми, якщо вони разом приїхали до України, можуть подати заявку на отримання дозволу та отримати постійний дозвіл на проживання в Україні.

Ще одна перевага статусу іноземного україни для іноземців – громадян країн, які потребують візи для вступу в Україну, є правом на отримання багаторазової візи в Україну протягом 5 років безкоштовно та без запрошення на основі сертифіката про a foreign Ukrainian.

Іноземним українам також надається можливість вчитися в українських вищих навчальних закладах за рахунок державного бюджету в рамках встановлених квот вступу.

Також важливо, що закордонні українці мають право офіційно працювати в Україні без отримання дозволу на роботу, а також набувати громадянство України за спрощеною процедурою.

Якщо ви шукаєте імміграційного адвоката для отримання кваліфікованої юридичної допомоги в питаннях імміграції, ми радимо звернутися до нашого адвокатського об’єднання “Бачинський Та Партнери”.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок