Хто може виїхати за кордон під час воєнного стану

У зв’язку із введенням на території Україні воєнного стану чоловіки віком від 18 до 60 років тимчасово обмежені у виїзді за кордон окрім наявних законних підстав на перетин кордону відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 69 від 27 січня 2023 р. Проте законом передбачені категорії чоловіків, які все ж мають право виїжджати за межі України. Про те, хто та на яких підставах може виїхати, і що для цього потрібно – нижче.

Але потрібно пам’ятати про визначені Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» зі змінами від 18.05.2024 року та Постановою Верховної ради України № 560 від 16.05.2024 року норми.

Наше адвокатське об’єднання “Бачинський Та Партнери” має команду міграційних юристів з великим досвідом та знаннями у галузі міграційного права. Наші адвокати надають професійну правову допомогу, щоб допомогти клієнтам досягти їхніх міграційних цілей та захистити свої права.

Хто з чоловіків може виїхати за кордон під час воєнного стану

Чоловіки, що є особами з інвалідністю будь-якої групи – за наявності документів, що це підтверджують. Документи, що підтверджують інвалідність, повинні бути видані в Україні.

Чоловіки, що самостійно виховують дитину віком до 18 років – за наявності документів, що підтверджують факт самостійного виховання дитини та свідоцтва про народження дитини.

Чоловіки, що є батьками 3 або більше неповнолітніх дітей – за наявності документів, що підтверджують батьківство. Якщо чоловік не проживає однією сімʼєю із своєю дитиною або дітьми, потрібно також надати документи, що підтверджують утримання дитини (дітей).

Чоловіки, що виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років – за наявності свідоцтва про народження (або інших документів, що підтверджують повноваження особи) та документів, що підтверджують інвалідність.

Консультація юриста

Чоловіки, що мають дружину із числа осіб з інвалідністю та супроводжують її для виїзду за кордон – за наявності документів, що підтверджують інвалідність та родинні звʼязки.

Чоловіки, які мають одного зі своїх батьків або батьків дружини із числа осіб з інвалідністю І або ІІ групи та супроводжують їх для виїзду за кордон – за наявності документів, що підтверджують родинні звʼязки, інвалідність та спільне проживання або здійснення догляду за особою з інвалідністю.

Чоловіки, чиї близькі родичі загинули на війні або зникли безвістиза наявності документів, що підтверджують родинні звʼязки: близькі родичі яких (дружина, син, донька, батько, матір, рідні брати чи сестри тощо) загинули або зникли безвісти під час проведення АТО чи при стримуванні збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.

Чоловіки, які зняті з військового обліку за станом здоров’я – за наявності підтверджуючих документів.

Тимчасово непридатні чоловіки — за наявності підтверджуючих документів.

Чоловіки, що здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю І або ІІ групи та супроводжують їх для виїзду за кордон – за наявності документів про отримання компенсації на догляд або документів, що підтверджують інвалідність та акта встановлення факту здійснення догляду.

Чоловіки, що здійснюють постійний догляд за особами, які його потребують – за наявності документів про отримання компенсації на догляд або висновку про потребу у постійному сторонньому догляді та акта встановлення факту здійснення догляду.

Консультація юриста

* У разі супроводу особи, що потребує постійного догляду, одним із членів сімʼї першого ступеня споріднення, документом, що заміняє акт встановлення факту догляду, може бути документ, що підтверджує родинні звʼязки.

Чоловіки, що постійно проживають за кордоном – за наявності штампу про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання (у разі, якщо виїжджають вперше) або штампу про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання та відмітки або довідки про перебування особи на постійному консульському обліку у закордонній дипломатичній установі України.

*  Робоча віза не є підтвердженням постійного проживання за кордоном.

Чоловіки-військовослужбовці, що їдуть на лікування внаслідок поранень на війні – за  наявності висновку про необхідність направлення на лікування та листа Міністерства охорони здоровʼя про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть  прийняти на лікування за кордоном.

Ми готові надати нашим клієнтам юридичну допомогу на будь-якому етапі розв’язання юридичних питань — від надання першої консультації до проведення судових процесів. Наша мета — допомогти клієнтам досягнути успішного результату та захистити їхні права та інтереси.

Інші особи, що мають право виїзду за кордон під час воєнного стану

Батьки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина з інвалідністю І або ІІ групи – за наявності свідоцтва про народження та документів, що підтверджують інвалідність.

Особи, що виховують дитину, хвору на тяжкі захворювання, передбачені ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», але якій не встановлено інвалідність – за наявності документів, що підтверджують виховання дитини (свідоцтво про народження, рішення про призначення опікуна тощо) та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

Опікуни осіб з інвалідністю, визнаних судом недієздатними – за наявності рішення про призначення опікуна.

*  Якщо особі не призначено опікуна, супровід особи може здійснювати один із повнолітніх членів сімʼї першого або другого ступеня споріденення за наявності документів, що підтверджують інвалідність та родинні звʼязки.

Працівники закладів догляду, уповноважені директором закладу, що супроводжують осіб з інвалідністю або інших осіб, які потребують постійного догляду та проживають у закладах догляду – за наявності наказу директора закладу догляду про виїзд осіб з інвалідністю або інших осіб, які потребують постійного догляду, за межі України та документів, що підтверджують інвалідність.

Водії, що здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб Збройних Сил – за наявності відповідного рішення про виїзд за межі України та за наявності інформації про особу у відповідній інформаційній системі, адміністратором якої є Укртрансбезпека (система «Шлях»).

Окрім цього, право виїзду за кордон під час воєнного стану мають також спортсмени та тренери (у визначених випадках), державні службовці, особи, заброньовані за підприємствами, члени екіпажу морських суден або суден внутрішнього плавання, члени авіаційного персоналу, працівники залізничного транспорту та водії транспортних засобів суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів та пасажирів.

Наші військові юристи надають консультації з різних питань, пов’язаних зі службою в армії. Ми допоможемо вам зрозуміти ваші права та обов’язки як військовослужбовця та відповісти на всі ваші запитання.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок