Легалізація перебування іноземців в Україні на підставі працевлаштування

Якщо Ви іноземець чи особа без громадянства та бажаєте працевлаштуватись і проживати на території України, Вам необхідно для початку пройти кілька кроків для легалізації свого перебування тут.
Першим з них є отримання дозволу на застосування праці іноземця чи особи без громадянства з ініціативи Вашого роботодавця (якщо такий дозвіл є необхідним для заняття конкретно Вашим видом діяльності). Далі обовʼязковим кроком є отримання візи категорії D-04, яка є необхідна для перебування в Україні довгостроково (90 днів). Відповідна віза є підставою для отримання посвідки на тимчасове проживання в Україні.

 

 

Для відкриття візи D-04 необхідні такі документи:

1. Оригінал паспорту особи, який повинен відповідати таким вимогам:
● бути дійсним не менш як три місяці після задекларованої дати виїзду з території України;
● містити не менше двох вільних сторінок;
● строком дії не більше 10 років.
2. Заповнена та підписана візова анкета;
3. Кольорова фотокартка розміром 35х45 міліметрів;
4. Дійсний поліс медичного страхування;
5. Виписка з банку або інші документи, що підтверджують наявність достатнього фінансового забезпечення на період запланованого перебування;
6. Квитанція про сплату консульського збору.
7. Нотаріально завірена копія дозволу на застосування праці іноземця чи особи без громадянства.

Після отримання візи ви маєте прибути в Україну та подати документи для отримання посвідки на тимчасове проживання в Україні.
Посвідка на тимчасове проживання — це документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні. З 01.06.2018 виготовляється у вигляді картки з безконтактним електронним носієм.
ЯКЩО У ВАС НЕБАГАТО ДОСВІДУ В ТАКИХ СПРАВАХ, ВАМ МОЖЕ ЗНАДОБИТИСЬ ДОПОМОГА КВАЛІФІКОВАНОГО ЮРИСТА.

Процедура отримання посвідки:

  1. зібрати необхідні документи;
  2. звернутися до територіального органу ДМС або центру державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС або центру надання адміністративних послуг за місцем проживання іноземця або особи без громадянства*;
  3. подати необхідні документи;
  4. отримати посвідку на тимчасове проживання.

 

Необхідні документи:

  1. Паспорт або документ, що його замінює (при необхідності – з візою);
  2. Переклад паспорта на українську мову;
  3. Поліс медичного страхування (при потребі);
  4. Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду (якщо є);
  5. Документ, що підтверджує сплату адміністративного збору, або документ про звільнення від його сплати (оригінал після пред’явлення повертається, копія подається);
  6. Дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (крім іноземців та осіб без громадянства, які згідно із законодавством України мають право на працевлаштування без отримання такого дозволу).

 

Строк звернення до ДМС України

Документи для оформлення посвідки подаються не пізніше ніж за 15 робочих днів до закінчення встановленого строку перебування в Україні.

Якщо Вам потрібна допомога кваліфікованих спеціалістів – рекомендуємо звернутися за юридичною допомогою до АО “Бачинський та партнери”. Ми з радістю потурбуємось про успішний результат для Вас.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок