Подвійне громадянство дітей віком до 18 років

Через війну багато жінок були змушені покинути Україну та народжувати дітей за кордоном. Проте що чекає цих дітей та чи зможуть вони мати громадянство країн Європейського союзу? Читайте нижче:

Відповідно до українського законодавства, дитина, батьки якої на момент її народження перебували в громадянстві України, є громадянином України  незалежно від того, чи народилася вона на території України, чи за її межами. Тобто кожна дитина народжена за межами України від українських батьків є громадянином України за народженням.

Дитина буде українцем і у випадку, якщо один з батьків є іноземець, а другий українець.

Міграційні питання можуть бути дуже складними та потребують великої уваги до деталей. Якщо ви шукаєте допомогу в рішенні питань з міграції, міграційний адвокат зможе надати вам кваліфіковану правову допомогу.

Реєстрація дитини громадянином України за кордоном

Процес реєстрації народженої за кордоном дитини громадянином України відбувається за місцем народження або за місцем проживання батьків дитини або одного з них (з письмовою заявою). При цьому у разі хвороби, смерті батьків або з інших причин неможливості зареєструвати народження – заяву можуть подати родичі або інші особи, уповноважені представником закладу охорони здоров’я, в якому народилася або зараз дитина.

Зареєструвати народження дитини можна лише у консульстві. Там проводиться і визначення його походження і присвоєнням прізвища, імені та по батькові.

Заяву про реєстрацію необхідно подати невідкладно, але не пізніше одного місяця з дня народження дитини, а при народженні мертвої дитини – не пізніше трьох діб.

Консультація юриста

Щоб зареєструвати дитину громадянином України з собою потрібно мати:

  1. документ засвідчений у законному порядку із медичного закладу про народження дитини та паспорт одного з батьків, що засвідчує особу;
  2. заяву (письмову або звернутись усно) для внесення відомостей про батька.

Реєстрація проводиться безкоштовно, а за її результатами батькам видається свідоцтво про народження.

Юридична допомога може включати в себе надання консультацій щодо правових питань, складання та подання документів, проведення переговорів та інших дій, що пов’язані з захистом прав та інтересів клієнта.

Громадянство за принципом “Підданство Землі” в ЄС

Більшість країн Європейського союзу дотримуються принципу єдиного громадянства, проте це це не виключає можливості набуття дитиною двох громадянств за народженням.

Якщо ви народили дитину за кордоном, вам потрібно детально дослідити умови набуття громадянства країни вашого тимчасовго проживання.

До прикладу, для отримання громадянства дитиною народженою в Німеччині, хоча б один з батьків має законно проживати в межах країни як мінімум 8 років.

Ірландія та Греція дотримується аналогічного принципу. Різниця лише в строках.  Громадянство Греції отримають діти, чиї батьки легально мешкали в країні не менше 5 років до моменту народження. Також, якщо вимога щодо проживання батьків була виконана, але дитина народилась в іншій країні, отримати громадянство вона зможе, якщо провчиться 6 років у грецькій школі. В Ірландії обидва з батьків дитини мають легально прожити у країні мінімум чотири роки до народження дитини.

Консультація юриста

Для дітей народжених у Франції, жоден з батьків яких не народжений у Франції, застосовується право землі з наступними умовами: іноземні батьки отримують декларацію у судовому реєстрі для дитини віком від 13 до 16 років, якщо дитина народжена у Франції та постійно мешкає протягом 5 та 11 років.

Балтійські держави визнають лише принцип крові, тому малюки народжені на територіях балтійських країн можуть отримати лише громадянство своїх батьків.

Щоб бути громадянином Австралії, дитина має прожити на цій території не менше 10 років.

А у Таїланді батькам необхідно прожити мінімум 5 років до моменту народження дитини, що вона могла стати громадянином Таїланду.

Країни, де дитини набуває громадянство автоматично

У США громадянство отримують всі діти, які були народжені в країні, без будь-яких додаткових вимог. На підставі довідки з пологового будинку дитина отримує сертифікат про народження, а пізніше паспорт. Коли дитині виповниться 21 рік, то вона зможе отримати громадянство для батьків – на підставі об’єднання родини.

Канада також видає громадянство усім дітям, які були народжені на території держави. Щоб отримати паспорт, знадобиться лише свідоцтво про народження та заява.

Громадянство Мексики отримують усі діти, які народились в країні. На підставі народження дитини мексиканське громадянство можуть отримати й батьки. Для цього необхідно прожити в країні мінімум 2 роки та скласти іспит з іспанської мови та історії держави.

Практично всі країни Південної Америки надають громадянство своєї держави дитині одразу при народженні. Виключенням є тільки Колумбія, де хоча б один з батьків на момент народження дитини повинен мати дозвіл на проживання у державі. А от Перу надає дитині громадянство по досягненню нею 18-ти річчя.

Діти, які народились на території країн Карибського басейну, автоматично стають громадянами держави. Громадянство цих країн має ряд переваг: подорожі без візи до країн Шенгенської зони та Великої Британії, можливість отримати туристичну візу у США на 10 років, пільги при вступі до ВНЗ Великої Британії.

У нашому адвокатському об’єднанні є міграційні адвокати з великим досвідом та знаннями у галузі міграції та міжнародної міграції. Ми надаємо якісну та професійну правову допомогу, щоб допомогти нашим клієнтам досягти їхніх міграційних цілей та захистити свої права.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок