Призовний вік в Україні у 2023 році

11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила новий Закон про мобілізацію.

Всі військовозобов’язані повинні носити із собою військово-обліковий документ та пред’явити його на вимогу для перевірки ТЦК, поліцейського, прикордонної служби.Норма стосується всіх військовозобов’язаних від 18 до 60 років.
Інформація, що надана нижче, була актуальна до зміни Закона про мобілізацію (до 11 квітня 2024 року).

Україна знаходиться в умовах російсько-української війни, тому питання призовного віку є доволі актуальним. Призовний вік – це вік, з якого громадянин України повинен бути готовий виконувати військову службу в Збройних Силах України.

Призовний вік у чоловіків

Згідно з чинним законодавством України, призовний вік для чоловіків становить від 18 років до 27 років. Це означає, що з цього віку громадяни України повинні взяти участь у призові та бути готовими виконувати військову службу.

Зміни в призовному віці у разі загрози національній безпеці

В умовах воєнного стану призовний вік може бути змінений законодавчою владою в залежності від ситуації в країні. Наприклад, у 2022 році Верховна Рада України затвердила законопроєкт, згідно з яким призовний вік чоловіків був знижений з 18 до 17 років.

Є деякі випадки, коли громадяни можуть бути виключені з призову на військову службу. Наприклад, це може бути здоров’я громадянина, наявність дітей, низький соціальний статус тощо. За наявності вагомих причин громадянин може отримати відстрочку від призову під час мобілізації або звільнення з військової служби.

Призовний вік – це важливий аспект військової служби в Україні. Умови нашого часу вимагають від держави бути готовою до захисту своїх громадян та території, тому зміни призовного віку можуть відбуватися в залежності від обстановки в країні.

Замовити дзвінок

Водночас, право на здорове і безпечне життя кожного громадянина повинно бути захищене законом, що передбачає виключення з призову у випадку наявності вагомих причин.

Важливо пам’ятати, що військова служба – це велика відповідальність та жертва, тому вирішення призовного питання має бути обгрунтованим та здійснюватися з дотриманням законодавства та прав людини.

Якщо у вас залишились будь-які запитання щодо призовного віку, мобілізації, військової служби, звертайтеся до юристів АО «Бачинський та партнери» і вони радо нададуть вам кваліфіковану правову допомогу.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок