ЩО БУДЕ ЯКЩО НЕ ПЛАТИТИ ОНЛАЙН КРЕДИТ

З 24 лютого 2022 року, введено воєнний стан на всій території України відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану»

26 березня 2022 року набрав чинності Закон України від 15 березня 2022 року № 2129-IX “Про внесення зміни до розділу XIII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про виконавче провадження”, –  припиняється стягнення з дохідів боржника в певних випадках.

Внаслідок військових дій на території України, люди змушені були покинути домівки, роботи, та переселитися в інші області, в інші країни. Більшість з переселенців залишились без роботи, без грошей, без жодних фінансових засобів на існування. Що спонукає споживачів звертатися до банків, міскрофінансових установ задля отримання грошей, в тому числі, по спрощеній процедурі, навіть не виходячи з дому – онлайн кредит.

ЕЛЕКТРОННИЙ ДОГОВІР ПРО ОТРИМАННЯ КРЕДИТУ

Отримати онлайн гроші – гроші на карту будь-якого банку України та не тільки наразі простіше, ніж сходити в супермаркет за продуктами. Велика кількість мікрофінансових організацій, такі як Ш***оГ***і, Mo***veo, По**чка, Ваша*****очка, Ук*Поз**а, Мо**Гро**й надають гроші без присутності особи у відділеннях чи офісах даних організацій. Маючи паспорт, РНОКПП (ідентифікаційний код) та інколи електронний підпис, споживач звернувшись до МФО отримує договір кредитування в електронному вигляді та, зазвичай, не читаючи договору, погоджується на умови та майже одразу отримує гроші на карту, вказавши реквізити.

Відсутність обмежень у кількості таких позик, не маючи необхідність навіть виходити з дому, та омана з боку МФО щодо 0% кредитування – «беріть гроші у необмеженій кількості, зазвичай 3000 – 50000 грн та повертайте без відсотків», також хибне уявлення того, що «якщо особу не ідентифікували особисто (особа не була у відділенні банку, в офісі МФО), то можуть і не знайти», спонукає споживача до звернення до даних МФО та отримання грошей в кредит, інколи по декілька разів.

ПОВЕРНЕННЯ ОНЛАЙН КРЕДИТУ З ВЕЛИЧЕЗНИМИ ВІДСОТКАМИ

Повернення кредиту споживачем в строк та в повному обсязі – тільки в такому випадку особі нічого не загрожує. У разі прострочення по виплаті навіть на один день, починається  збільшення суми заборгованості, і сума прописана так (наприклад споживач взяв 20000 гривень, мав повернути +0,1 % = 20200 грн, і прострочивши на день, сума зросла на 2000 грн, через тиждень сума до сплати становить 25000 грн, через три місяці – 48000 грн), що боржник вже не розуміє, за що він платить такі величезні кошти. Сплативши суму, вдвічі більшу, ніж було отримання кредиту, боржник вирішує, що після цього з боку МФО до нього не буде претензій, що вже виконав всі зобов’язання перед кредитором, але зазвичай ні!

Накопичення відсотків по кредиту починаються з першого дня прострочення, які зростають з феноменальною швидкістю – при збільшенні суми боргу, зростає ймовірність почути телефонний дзвінок від МФО або колекторів, про вимагання негайного погашення кредитної заборгованості. І саме тоді, боржник вирішує не платити – що отримавши кредит онлайн, не проживаючи по місцю реєстрації, яка вказана в паспорті, вважає, що платити кредит нема сенсу, все рівно його не знайдуть. Та, скоріш за все, споживач, будучи боржником в одній МФО, звертається до іншої МФО з метою отримання коштів у зв’язку з відсутністю стабільного доходу. Всі ці дії призводять до збільшення заборгованості та в кінцевому результаті необхідністю все ж таки сплатити, але набагато збільшену суму.

ЧИ НЕ ПЛАТИТИ КРЕДИТ ЧИ КРАЩЕ ЗАПЛАТИТИ

Законом України «Про захист прав споживачів» регулюється застосування штрафних санкцій кредитором до боржника, тому при нарахуванні нереально, незаконно великих відсотків, кредитор вводить в оману боржника, порушуючи Законодавство та вимагає у боржника більшу грошову компенсацію, ніж має право нарахувати за кредитним договором. Але про це боржник не завжди знає, і, почувши суму, в разі більшу, ніж мав сплатити, приймає рішення погасити кредитну заборгованість якомога швидше, щоб сума не збільшилася. Також споживач не знає, що часто, кредит видається на певний термін, наприклад 1 рік, та після спливу такого терміну, кредитор не може і не має права нараховувати відсотки по кредиту, та вдається до хитрощів, пропонує підписати боржнику договір позики, та відповідно даного договору, кредитор продовжує нараховувати відсотки на загальну суму.

Не платити кредит неможна (навіть якщо споживач впевнений, що у нього не буде проблем, рано чи пізно кредитори знаходять боржника), але адвокати Адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери» вивчивши ситуацію клієнта, в досудовому та судовому порядку вирішує даний спір на користь клієнта, зменшивши суму оплати по кредитному договору, в деяких випадка до тілі кредита можливо з деякою кількістю нарахованих відсотків по простроченню виплат.

ПОЗОВНА ДАВНІСТЬ ПО КРЕДИТНИМ ДОГОВОРАМ

Споживач повинен знати, що відповідно до статті 257 Цивільного кодексу України, загальна позовна давність також, щодо вимог про стягнення заборгованості за кредитом та відсотків – три роки.  Банки, МФО чи інші кредитори звертаються до суду з позов на спливи 3 років, щоб отримати по максимуму з боржника, та на даний позов необхідно скласти відзив на позовну заяву де крім всього, роз’яснити, що після спливу 3 років після отримання кредиту, боржник може звернувшись з заявою про закриття кредитного договору, але для цього необхідно отримати кваліфіковану правову допомогу.

Прострочення по кредитам спонукає банки, міскрофінансові установи почати надсилати боржникам повідомлення, різного змісту, характеру які спрямовані тільки на одне – отримати від боржника по максимуму, витягти з боржника всі гроші, не зважаючи на положення нормативно правових актів про фінансові зобов’язання, розтермінування, відстрочку, погашення, списання, військовий стан, форс-мажор та інше.

ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ

Незнання законодавства, хоча держава подбала про осіб, які не мають змогу виплачувати кредити, неможливість захистити себе перед банком, мікрофінансовою установою, колектором, боржник отримує велику кількість проблем та збільшення заборгованості, хоча має всі права на захист своїх законних інтересів перед кредиторами.

Звертаючись до адвокатів Адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери», кожен боржник, кожен громадянин, кожна особа, яка постраждала від дій кредиторів, отримує кваліфіковану правову (правничу) допомогу, захист своїх законних прав та інтересів, спокій на душі собі та своїм близьким та впевненість у врегулюванні конфліктної ситуації на користь та в інтересах клієнта та близьких.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок