Тимчасовий захист у Швеції для українців

Швеція є однією з таких країн, яка відкрила свої двері для українських біженців та надає їм тимчасовий захист.

У даній статті ми розглянемо, що включає в себе тимчасовий захист у Швеції для українців, як його отримати, та які права він надає.

 

Як отримати тимчасовий захист у Швеції?

Щоб подати заяву на отримання тимчасового захисту  ви можете:

  • зареєструвати її онлайн на вебсайті Шведського Міграційного управління (Migrationsverket) ;
  • особисто відвідати офіс Шведського Міграційного управління (Migrationsverket).

Якщо ви подаєте заяву онлайн і самостійно організували своє проживання, вам не потрібно відвідувати офіс Міграційної служби, поки ваше рішення не буде готове. Однак, якщо вам потрібна допомога з житлом, необхідно особисто прийти до офісу, але перед цим зареєструйте свою заявку онлайн.

Якщо у вас немає власних коштів, ви можете отримати фінансову підтримку від Міграційного управління під час подання заявки на проживання відповідно до Директиви про тимчасовий захист. Для цього потрібно особисто відвідати Міграційне управління або надіслати підписану анкету поштою.

Для подання заяви онлайн вам знадобляться:

  • Адреса електронної пошти;
  • Номер мобільного телефону;
  • Оригінал та скан/фотографія паспорта або документів, що посвідчують особу всіх повнолітніх, на яких поширюється ваша заявка.

Ви також можете подати заяву для членів вашої родини, які прибули до Швеції разом з вами. У заявці можна додати до трьох дорослих членів родини і до десяти дітей віком до 18 років, якщо ви є їхнім законним опікуном. Якщо сім’я складається з більшої кількості людей, потрібно подати кілька заяв. Кожна людина може подати тільки одну заяву через електронний сервіс.

Ви можете подати заяву на отримання дозволу на проживання згідно з Директивою про тимчасовий захист, а також отримати допомогу з житлом або фінансову підтримку в таких офісах Шведського Міграційного управління: Boden – сервісний центр; Göteborg, Kållered – пункт реєстрації прибуття; Malmö; Norrköping – сервісний центр; Stockholm, Solna; Sundsvall – сервісний центр.

Права осіб із тимчасовим захистом у Швеції:

  • Проживання: Ви маєте право на проживання у Швеції протягом усього періоду дії вашого тимчасового захисту.
  • Медична допомога: Особи з тимчасовим захистом мають право на медичну допомогу на тих самих умовах, що й громадяни Швеції. Це включає доступ до первинної медичної допомоги, невідкладної допомоги та лікування хронічних захворювань.
  • Освіта: Діти, які отримали тимчасовий захист, мають право на безкоштовну освіту в державних школах. Дорослі також можуть отримувати доступ до курсів з вивчення шведської мови та інших освітніх програм.
  • Робота: Зі статусом тимчасового захисту ви маєте право працювати у Швеції без необхідності отримувати додатковий дозвіл на роботу.
  • Соціальна підтримка: У разі потреби, ви можете отримати фінансову допомогу на житло та інші базові потреби.

Тимчасовий захист у Швеції надає українцям можливість знайти безпечний притулок та отримати необхідну підтримку в цей складний час. Швеція забезпечує права на проживання, медичну допомогу, освіту та роботу, що дозволяє українцям адаптуватися до нових умов.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок