Як оскаржити рішення ВЛК

11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила новий Закон про мобілізацію.

Всі, хто офіційно визнаний обмежено придатним, повинні повторно пройти перевірку ВЛК впродовж 12 місяців.
Ті, хто отримав 2 або 3 групу інвалідності після 24.02.2022 року повинні повторно пройти медичний огляд.

Інформація, що надана нижче, була актуальна до зміни Закона про мобілізацію (до 11 квітня 2024 року).

ВЛК, або військово-лікарська комісія, відповідає за оцінку стану здоров’я військовослужбовців і вирішення питань, пов’язаних із звільненням чи призовом до військової служби під час мобілізації. Якщо військовозобов’язаний чи військовослужбовець вважає, що огляд проводився не ретельно, не було взяти до уваги скарги, що призвело до відсутності у рішенні комісії реальної картини стану здоров’я військового, він вправі оскаржити висновки ВЛК

Якщо військовий не погодився з рішенням ВЛК і хочете його оскаржити, є два варіанти:

– досудовому порядку – звернення до вищого ВЛК регіону/ Центрального ВЛК.

– судовому порядку – звернення до суду

Консультація юриста

ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ ВЛК

Для оскарження рішення ВЛК в досудовому порядку варто виконати такі дії:

Необхідно отримати копії висновку ВЛК, тому що саме даний висновок буде оскаржуватися. Запитайте у представника ВЛК чи відповідального за ваш випадок лікаря копію висновку ВЛК, в якому містяться ваші дані, діагноз, підстави на звільнення/бути придатним до несення служби, також інша необхідна інформація. Зверніться до свого лікаря або медичного експерта для отримання додаткової експертної думки щодо вашого стану здоров’я (зазвичай це відбувається в усному форматі).

Написати рапорт за підписом військового щодо не погодження з висновками ВЛК та проханням переглянути вказане рішення вищою ВЛК – обласною ВЛК та/чи Центральною ВЛК. Обов’язково долучити до рапорту усі відповідні медичні документи, копію попереднього рішення ВЛК.

Рапорт та медичні документи та копію постанови ВЛК необхідно надіслати поштою цінним листом з повідомленням про вручення з описом вкладення на адресу відповідної ВЛК.

За результатом розгляду скарги ВЛК переглядає оскаржувану постанову або може направити на повторний (контрольний) медичний огляд. Потім військовому надають новий висновок про стан здоров’я, який і буде братися до уваги.

ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ ВЛК В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ

В судовому порядку в України наявна законна можливість військовослужбовцю/військовозобов’язаному оскаржити рішення ВЛК, якщо Рішення не задовольняє військового та наявні медичні висновки з відповідними діагнозами.

Суд приймає Рішення чи не було порушень у проведенн експертами ВЛК огляду особи, необхідних дій з метою надання повної оцінки стану здоров’я військового.

Суд вправі виявити порушення процедури проведення військово-лікарської комісії та на цій підставі скасувати Рішення військово-лікарської комісії.

Також він може зобов’язати провести повторний медичний огляд та дообстеження військовослужбовця у випадку відмови відповідної ВЛК їх проводити.

ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ

Висококваліфіковані адвокати Адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери» нададуть професійну консультацію, що забезпечить справедливий та ефективний механізм оскарження рішень військово-лікарської комісії  також обов’язково надають клієнту необхідну юридичну допомогу в підготовці заяв, звернень, запитів та збору інших необхідних документів. Ми розуміємо, на скільки важливий даний процесу та його вплив на майбутнє життя для кожного клієнта.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок