Віза D-10 або віза для осіб, які займаються волонтерською діяльністю є спеціальним типом довгострокової візи, яка дозволяє іноземцям працювати волонтерами в Україні. Ця віза дає можливість приєднуватися іноземним громадянам до гуманітарних, соціальних та інших проєктів, які є важливими для України.
У даній статті розповімо, як отримати візу D-10, які документи необхідно надати та які кроки потрібно зробити для того, щоб успішно отримати надалі дозвіл на проживання в Україні.
Необхідні документи для візи D-10
Для подачі заяви на візу D-10 необхідно підготувати наступні документи:
- Заповнена візова анкета – можна отримати в Консульстві або на офіційному сайті Міністерства закордонних справ України.
- Закордонний паспорт іноземця, який повинен бути дійсним не більше ніж 10 років, мати дві вільні сторінки для вклейки візи D-10.
- Одне кольорове фото, розміром 35/45 мм.
- Запрошення від української організації, яка займається волонтерською діяльністю, а саме: неурядова організація, благодійний фонд, міжнародна організація або інша юридична особа, зареєстрована в Україні.
- Засвідчена належним чином копія виписки про реєстрацію та копія витягу з реєстру неприбуткових організацій.
- Докази фінансового забезпечення на весь період дії візи Д-10, наприклад виписка або довідка з банку про наявність на рахунку коштів чи письмові гарантії від приймаючої сторони, які можуть бути викладені у запрошені тощо.
- Договір медичного страхування іноземця на весь період дії візи Д-10, з сумою покриття більше ніж 30 тис. євро.
- Квитанція про сплату консульського збору.
Залежно від місця подачі, консули можуть вимагати додаткові документи, такі як: нотаріальний переклад паспорта волонтера на українську мову, нотаріальна копія виписки про реєстрацію організації, підтверджуючі документи фінансової спроможності приймаючої сторони тощо, тому варто заздалегідь уточнити це у у місці подачі.
Який процес отримання візи D-10?
Перший етап: Збір документів – зберіть всі необхідні документи відповідно до вимог консульства.
Другий етап: Визначення місця подачі документів для оформлення візи Д-10 для волонтера – звернутися необхідно до Посольства України в країні знаходження або ж до візового центру України.
Третій етап: Запис на подачу документів – віза D-10 в Україну для волонтера оформляється виключно за попереднім записом у Посольстві, Консульстві або у візовому центрі.
Четвертий етап: Співбесіда – у певних випадках може бути призначена співбесіда з консульським офіцером.
П’ятий етап: Оплата збору – сплатіть консульський збір за розгляд заяви на візу.
Шостий етап: Очікуйте на рішення – тривалість розгляду може варіюватися залежно від консульства.
Сьомий етап: Отримання візи – у разі схвалення заяви, ви отримаєте візу D-10 у свій паспорт.
Порядок сплати консульського збору та терміни оформлення візи D-10
Консульський збір за оформлення візи Д-10, до 10 робочих, за загальним правилом становить 65 дол., однак для громадян певних країн, для досягнення принципу взаємності, консульський збір може бути більший або може бути взагалі відсутній.
Оформлення термінової візи Д-10, до 5 робочих днів, в Україну для волонтера вимагає сплати подвійного розміру консульського збору, однак для громадян країн таких як: Литва, Саудівська Аравія, США подвійний розмір консульського збору не передбачений і віза D-10 для волонтера в такому випадку оформляється, як термінова.
Оплата консульського збору за оформлення візи Д-10 в Україну для волонтера відбувається, зазвичай, після подачі документів у відділенні банку, пошти на реквізити, які будуть надані консулом або працівниками візового центру.
Переваги та обов’язки волонтера
Отримання візи D-10 дає можливість брати участь у важливих соціальних та гуманітарних проєктах в Україні. Волонтери мають можливість зробити вагомий внесок у розвиток суспільства, отримати новий досвід та знання. Однак, волонтери також мають дотримуватися українського законодавства та правил, встановлених організацією, яка їх запрошує.
Віза D-10 для волонтера є чудовою можливістю для іноземних громадян взяти участь у соціально важливих проєктах в Україні. Процес отримання візи включає підготовку необхідних документів, подання заяви до Консульства та очікування рішення. Волонтерська діяльність в Україні може стати незабутнім досвідом, що сприятиме особистому та професійному зростанню. Для отримання консультації та/або супроводу з питань отримання візи D-10 для волонтера звертайтеся до міграційного юриста АО “Бачинський та партнери”.