Значна частина громадян України, які проживають у Німеччині по тимчасовому захисту, отримують різноманітні соціальні виплати. Проте, важливо розуміти, як правильно організувати поїздку в Україну, щоб не відбулося втратити цих виплат. У даній статті розглянемо усі основні правила та рекомендації, які допоможуть вам уникнути неприємностей, у разі поїздки на певний термін до України.
Варто зазначити, що умови змінюються залежно від часу перебування в Україні.
Усі українці, які мають тимчасовий захист та дозвіл на проживання, згідно зі ст. 24 Закону “Про перебування іноземних громадян на території Німеччини”, можуть поїхати до України та в будь-який термін повернутися до Німеччини.
Увага! Перш за все, вам слід розуміти, що від тривалості вашого перебування в Україні, залежать вимоги, які будуть ставитися до вас. Вам необхідно заздалегідь визначити точний термін поїздки та перебування в Україні. Рекомендується, найкраще до 2 тижнів, повідомити центр зайнятості заявою.
У заяві до центру зайнятості потрібно зазначити тривалість поїздки, орієнтовні дати виїзду з Німеччини та повернення до Німеччини, а також пункт призначення, описується це у листі довільної форми.
А також, обов’язково переконайтеся, що ваш дозвіл на проживання дійсний на весь період перебування за кордоном, у разі необхідності, подайте заяву на його продовження.
Правила виїзду з Німеччини, щоб не втратити виплати
- короткострокова поїздка: до 3 тижнів на рік, за умови попереднього узгодження з центром зайнятості та тимчасових причин для поїздки, соціальні виплати не припиняються, і ваша реєстрація в Німеччині залишається дійсною;
- довгострокова поїздка: до 6 місяців, якщо поїздка триває понад три тижні, соціальна допомога буде виплачуватися лише за три тижні. Після повернення до Німеччини виплата може бути припинена, а щоб відновити виплати, потрібно подати нову заяву;
- повернення в Україну: якщо ви перебуваєте за межами Німеччини більше ніж 6 місяців, дозвіл на проживання швидше за все буде анульований., щоб продовжити цей термін потрібно буде надати обґрунтування цієї відсутності.
Важливо зазначити! Тривалі або важливі причини для поїздки, такі як: догляд за членом сім’ї, вступ до університету — вважатимуться не тимчасовими та призведуть до анулювання посвідки на проживання.
Поїздки до України можливі для українців з тимчасовим захистом у Німеччині, але важливо дотримуватись визначених правил, аби уникнути втрати соціальних виплат і анулювання дозволу на проживання. Плануючи поїздку в Україну, важливо правильно підготуватися: повідомлення відповідних органів, дотримання термінів відсутності та збереження інформаційного контакту – це основні кроки для збереження виплат. Важливо бути уважним до деталей та своєчасно виконувати всі необхідні процедури, а міграційні юристи АО “Бачинський та партнери” допоможе вам у цьому.