Єдиний податок ФОП 2 групи

До другої групи платників єдиного податку належать лише фізичні особи-підприємці.

На другій групі дозволена кількість найманих працівників не більше 10 осіб з ким укладені трудові договори, якщо найманих працівників більше – це порушення, веде до позбавлення статусу платника єдиного податку.

Вид діяльності – надання послуг у тому числі побутових тільки населенню та платникам єдиного податку – підприємцям та юридичним особам, виробництво або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. Тут можна взяти собі за правило завжди питати підтвердження статусу платника єдиного податку.

Друга група єдиного податку — види діяльності

Друга група платників єдиного податку не може займатися наданням посередницьких послуг з купівлі, продажу, оренди та оцінки нерухомого майна, а також діяльністю з виробництва, продажу ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, каміння з органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, наданням доступу в інтернет.

Працювати можна за схемою — реєструєте КВЕД і тільки потім отримуєте по ньому прибуток. Реєструвати їх можна кілька, головне, щоб вони були дозволені на другій групі. Перехід до другої групи можливий з першої або третьої, або з загальної системи. Але тільки за заявою з початку кварталу.

ФОП 2 групи — коли сплачувати ЄП та скільки

Друга група єдиного податку отримала річний ліміт доходу: до 834 розмірів мінімальної заробітної плати – це 5 921 400 грн.

Ставка 20% мінімальної заробітної плати – 1420,00 грн. – це основна ставка. Ставка у 15% застосовується:

Консультація юриста

  • від суми перевищення ліміту обсягу доходу;
  • від доходу, отриманого від діяльності не зазначеної у свідоцтві єдиного податку;
  • від доходу отриманого із застосуванням способу розрахунків, відмінного від грошового;
  • від доходу отриманого від видів діяльності, які не дають право застосовувати спрощену систему оподаткування.

У разі здійснення платником єдиного податку другої групи кількох видів діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку для таких видів діяльності.

Платити треба щомісяця, останній день сплати – 20 число поточного місяця. Плата єдиного податку другої групи обов’язкова, навіть якщо не отримуєте доходу.

Читайте також: Єдиний податок ФОП 3 групи у 2024 році.

Коли здавати звіт?

Для підприємців другої групи єдиного податку звітний період дорівнює календарному року. Декларація повинна бути здана протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем минулого звітного року.

Мінімальний платіж по єдиному страховому внеску (ЄСВ) – 22% від мінімальної заробітної плати. Він складає у 2024 році 1562 грн в місяць та 4686 грн на квартал.

ЄСВ треба платити навіть за відсутністю доходу, або при наявності лікарняного чи вагітності. Не сплачують ЄСВ підприємці-пенсіонери та підприємці з інвалідністю. ЄСВ не платять фізичні особі-підприємці які є найманими працівниками за яких внески сплачує роботодавець.

Внесок ЄСВ нараховується щомісяця, необхідно сплатити за квартал включно до 19 числа місяця, що слідує за календарним кварталом.

Звітувати про сплачений ЄВС потрібно до 1 березня включно, при поданні звіту про щодо єдиного податку, потрібно заповнити Додаток 1 по декларації платника єдиного податку.

Якщо є наймані працівники чи працюєте з фізичними особами за ЦПД треба подати додаткові звіти про них.

Вас також може зацікавити: подвійне громадянство в Україні.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок