Третя група оподаткування є самою чисельною, бо має суцільні переваги. Це високий ліміт річного доходу та невелика кількість обмежень якщо рівняти з іншими групами.
Підходить як для фізичних осіб – підприємців, так і для юридичних осіб. Дозволено працювати у таких галузях як торгівля, виробництво, перевезення( вантажні та пасажирські), ресторанний бізнес тощо. Податок вираховується саме з суми доходу, а не прибутку, та можливість самостійно визначати розмір ставки податку. Спрощена система оподаткування третьої групи не обмежує підприємця працювати самостійно або наймати будь-яку кількість виробників.
Протягом календарного року обсяг доходу на рік не повинен перевищувати 1167 розмірів мінімальної заробітної плати. Тобто межа становить 8 285 700 грн.
Максимальна ставка єдиного податку ФОП 3 групи у 2024 році складає:
- 5% від отриманого доходу для підприємців-неплатників ПДВ;
- 3% від отриманого доходу для підприємців – платників ПДВ;
Тимчасові 2% для неплатників ПДВ на період воєнного стану були скасовані з 1 серпня 2023 року. А тому платників, які стали платниками єдиного податку третьої групи зі ставкою 2% з першого дня державної реєстрації автоматично переведуть на третю групу зі ставкою 5%.
Платників, які були платниками єдиного податку до переходу на третю групу зі ставкою 2% автоматично переведуть на ту групу і ставку єдиного податку, на який були до переходу на третю групу зі ставкою 2%, якщо вони не надавали ніяких заяв. Платників, які до переходу на третю групу зі ставкою 2% були на загальній системі оподаткування автоматично переведуть на загальну систему оподаткування.
Для юридичних осіб, у випадках, описаних в ПКУ(п.293.5): 6% зі сплатою ПДВ та 10% без сплати ПДВ.
Читайте також: Єдиний податок ФОП 1 групи у 2024 році
Коли подавати звітність для
Згідно з податковим законодавством платити єдиний податок платникам третьої групи треба впродовж 10 днів після кінцевого терміну подання декларації за звітний квартал.
Декларація з єдиного податку платників третьої групи подається кожен квартал (чотири рази на рік). Термін подання – протягом 40 днів після закінчення звітного кварталу.
Раз на квартал обов’язково треба сплатити єдиний страховий внесок 4686 грн.
Мінімальний розмір ставки для сплати єдиного страхового внеску становить 1562 грн. на місяць.
Звіт щодо ЄСВ, у ньому ви звітуєте про сплачені суми за ЄСВ. Подаєте щорічно до 9 лютого, за минулий рік відзвітувати потрібно в поточному.
Вас також може зацікавити: новий перелік осіб, які не підлягають мобілізації.