ЖЕК подав до суду: порядок дій

Люди отримують позов від ЖЕКу по різним причинам, тому слід дослідити, що робити, та куди звертатися. Немає бажання приймати участь у судових засіданнях, але коли вже розпочато провадження, потрібно використовувати усі інструменти.

Професійний юрист у Львові від АО “Бачинський та партнери” розповідає про основні причини чому жек може подати в суд, та як діяти в такій ситуації.

 

Причини чому ЖЕК може подати в суд

Через несплату комунальних послуг люди отримують позов від ЖЕКу. Це може бути заборгованість окремо за воду чи газ. Також слід пам’ятати про нарахування пені, яку теж доведеться погасити.

Крім того, ЖЕК може подати в суд у разі систематичних порушень з боку мешканців, таких як ігнорування платіжок чи бездіяльність щодо усунення заборгованості. У разі відмови від сплати навіть після попереджень, житлово-комунальні організації можуть ініціювати судову справу, щоб стягнути борг через суд, що може призвести до накладення штрафів або арешту майна. Важливо також пам’ятати, що за певних умов можуть бути вжиті заходи, що впливають на якість надання послуг, або обмеження в користуванні певними благами (наприклад, подача гарячої води).

Як дізнатися про поданий позов

Якщо людина не отримує повідомлення щодо позову від ЖЕКу, потрібно самостійно моніторити судові справи. Для цього слід перейти на офіційний сайт судової влади. Важливо обрати пункт справ і підпункт інформації щодо розгляду справ.

На екрані комп’ютера відкривається вікно с такими полями:

  • Номер справи;
  • Дата надходження;
  • Місцезнаходження;
  • Сторона.

Саме в останньому в останньому полі треба вказати своє ім’я повністю. Якщо є збіг, відображається інше поле з даними щодо предмету спору, складу суду. Відразу можна дізнатися номер провадження і навіть дату надходження. На сайті відображається стадія розгляду і можна обрати додаткові опції.

Прийняті рішення легко відправити на електронну пошту чи поглянути через цей сайт. В рішенні можна дізнатися по суті справи, на яку дату призначено наступний розгляд.

Наслідки судового рішення

Рішення суду може задовольнити позов ЖЕКу і тоді доведеться готуватися до гіршого сценарію. В першу чергу людину відключать від побутових послуг. Також рішенням суду можуть зобов’язати сплатити додаткові штрафи. Є випадки, коли кошти с картки списуються автоматично, а за їх відсутності усі рахунки блокуються.

Підготовка до судового рішення: чи потрібен адвокат?

Щоб захистити свої інтереси у суді треба знати механізм розгляду справ і усі нормативні акти. За короткий проміжок часу це зробити не реально. Залишаються варіанти:

  1. Сподіватися на справедливий розгляд суддею.
  2. Захищатися з адвокатом.

АО «Бачинський та партнери» працює з позовами ЖЕКу понад 10 років. За цей час розглянуто багато справ, що стосуються захисту прав громадян. Задля справедливого розгляду ситуації потрібно індивідуально поглянути на обставини події і прийняти оптимальне, вірне рішення, тому звертайтесь.

Ми вам
зателефонуємо