Як іноземцям отримати архівну довідку в Україні?

Архівні довідки та копії документів про народження та походження можуть бути необхідними для багатьох процедур у різних сферах.

За звичай, отримання архівних довідок потрібне громадянам України для оформлення статусу переселенця, подання документів на візу, встановлення кровної спорідненості у спадкових справах тощо.

Однак, часто потреба в зверненні до архівних установ України виникає у іноземних громадян.

Для прикладу, громадянам США, Канади, інших країн світу, з метою одержання громадянства чи оформлення місця проживання в державах Європейського союзу, необхідно підтвердити народження їхніх батьків у цих країнах.

Враховуючи те, що певні території сучасної України раніше належали інших європейським державам, для прикладу, Румунії, вся документація, в тому числі відомості про народження, зберігається у відповідних державних архівах України.

Варто зазначити, що копії свідоцтва про народження архівами не видаються (на відміну від дублікатів, які видаються органами РАЦС щодо осіб, реєстрація народження яких здійснювалася такими органами.

Архівні установи встановлюють відомості про походження на підставі реєстрових, церковних книг, які велися в тому числі на початку минулого століття.

Архівні установи видають довідки, якими підтверджуються відомості про народження. Така архівна довідка є офіційним документом.

Заява на отримання архівної довідки

Щоб отримати таку довідку, необхідно подати до архіву заяву, яка містить інформацію про:

–   Прізвище та ім’я особи, відомості про яку запитуються;

–   Дата на місце народження;

–   Віросповідання;

–   Мета одержання такої довідки.

 

Крім того, разом і з заявою необхідно подати документ, що підтверджує особу заявника, та родинні зв’язки заявника з особою, щодо якої витребовується інформація.

Для того, щоб наші юристи отримали архівну довідку для клієнта, необхідна також належним чином посвідчена довіреність на представництво інтересів.

Строк одержання архівної довідки – 3-4 тижні з моменту подачі документів.

Вартість наших послуг становить приблизно 200-300 доларів США. Ця ціна включає в себе офіційний збір за видачу довідки, витрати на відрядження у випадку знаходження архівної установи в іншому місті, та може включати вартість офіційного перекладу та завірення документу для використання на території відповідної іноземної держави.

 

Якщо у Вас є запитання Юрист допоможе Вам


Ольга Свинобой

Якщо у Вас є запитання Юрист допоможе Вам


Вікторія Кухтин

Якщо у Вас є запитання Юрист допоможе Вам


Ірина Шумська

Якщо у Вас є запитання Юрист допоможе Вам


Тарас Бачинський