ІТ компаніям важко охопити весь спектр послуг, адже ринок змінюється. І якщо в команді підприємця немає потрібних спеціалістів для особливого проекту, то кращим рішенням буде скористатись послугами аутсорсингу та аутстафінгу. Ці бізнес моделі відрізняються між собою і їх використовують за певних умов, коли потрібно найняти співробітника “на стороні” для виконання задач.
Чим відрізняються аутсорсинг та аутстафінг, які документи потрібно підготувати та як офіційно найняти такого працівника?
Що таке аутсорсинг та аустафінг?
Аутсорсинг і аутстафінг – два різних підходи до організації робочих процесів. Аутсорсинг передбачає майже повну передачу окремих проектів або процесів зовнішнім компаніям, які спеціалізуються на виконанні відповідних завдань. Можна домовитися про тестування продукту, пошук кадрів, виконання програмних завдань та ведення обліку на підприємстві.
Аутстафінг – передача співробітників компанії для виконання різних задач в іншій компанії (замовнику), при цьому юридично співробітники залишаються в штаті компанії-постачальника. Сфера використання широка такого методу дуже широка, бо розглядається для хайрингу, навчальних процесів та менджування.
Правильно укладаємо договори аутсорсингу та аутстафінгу
Договір про співпрацю укладається як при аутстафінгу, так і при аутсорсингу, але у першому випадку компанія орієнтується на певних фахівців і такі договори мають містити такі дані:
- Спеціалізація працівників;
- Відповідальність сторін;
- Режим роботи та строки виконання проекту.
Аутсорсинг будується на виконанні певних робіт, тому концепція договору суттєво змінюється. Важливі пункти:
- Мета завдання;
- Форма виконання процесів;
- Обмеження в роботі;
- Контроль процесів та строки виконання окремих завдань.
В процесі виконання роботи звісно може з’явитися необхідність коректування бізнес процесів, тому у договорі при аутстафінгу та аутсорсингу важливо передбачити внесення змін.
Які відмінності документів аутсорсингу та аутстфінгу?
При аутстафінгу на підприємстві готуються документи про поточні завдання щодо створення ІТ-продукту. Нова команда співпрацює з працівниками підприємства, і важливу роль відіграє обмеженість конфіденційної інформації. Після завершення проекту, нова команда не має зобов’язань перед керівником, тому щоб не допустити втрату даних, потрібно передбачити це в договорі. При аутсорсингу також акцент робиться на відповідальності нових працівників, але тут основні обов’язки покладаються на не команду, а на конкретну людину.
У будь-якому разі при укладанні договору аутстафінгу та аутсорсингу варто звертатися до професійного юриста, щоб не допустити помилок та неточностей, які можуть принести за собою втрату часу, сил та грошей. Адвокатське об’єднання «Бачинський та партнери» знається на особливостях складання договорів. Щоб не мати проблем по строкам, відповідальності сторін, варто знати особливості юридичних документів, плюс оцінювати вітчизняну і закордонну практику – це ви отримаєте, якщо звернетесь до професійних юристів.