Інформація є одним з найбільш цінних ресурсів у 21 століття, її несанкціоноване використання та розповсюдження може завдати непоправних репутаційних та фінансових втрат. Традиційним для роботи в ІТ сфері стало укладення договору про нерозголошення, однак можливість захисту не обмежується виключно цією сферою та може стати у нагоді різним бізнес-моделям.
При укладенні договору про конфіденційність і нерозголошення інформації сторони керуються принципом свободи договору. З провадженням особливого правового режиму для Резидентів Дія-Сіті нормативне регулювання договору про нерозголошення було формалізовано в спеціальному законі.
Що таке договір про нерозголошення (NDA)?
За своїм змістом Non-disclosure agreement (Договір про нерозголошення) – це угода, за якою одна Сторона передає комерційну таємницю та/або конфіденційну інформацію, інша Сторона зобов’язується її не розголошувати. Істотними умовами є строк і визначення інформації, на яку поширюється положення щодо нерозголошення. Формою договору є проста письмова. Такий договір може бути як оплатним, так і безоплатним.
Загальні визначення комерційної таємниці та конфіденційної інформації регламентовані законодавством, одночасно конкретний перелік вказаних видів інформації може визначатися на розсуд Сторін.
Також може бути корисним: Розробка договору MSA (Master Service Agreement).
Навіщо укладати договір NDA
Основним призначенням договору про нерозголошення є збереження інформації в обмеженому колі осіб, до такої інформації, до прикладу, можна віднести:
- інформацію про проект, безнес-ідеї, ноу-хау;
- інформацію про контрагентів, клієнтів;
- інформацію про стратегію розвитку бізнесу;
- інформацію про методи управління компанією та ін.
Як укладається договір NDA
Договір про нерозголошення можна укладати як з працівниками, так і з особами, які надають послуги чи виконують роботи тощо. Також, важливо засвідчити факт передачі такої інформації стороні, яка її одержує. Відповідно, цього алгоритму потрібно дотримуватись за кожної такої передачі, оскільки, зазначення переліку конфіденційної інформації в самій угоді не убезпечує Сторону від зловживань іншої Сторони, наприклад, заперечення факту передачі такої інформації.
Моментом, який заслуговує уваги є інформація про сторін, щоб в подальшому не виникло проблем з ідентифікацією сторін такого договору за наявності суперечок чи спорів між сторонами. Сторонам рекомендовано погодити термінологію, яка може бути викладена окремим розділом, для уніфікації розуміння положень, викладених у договорі.
Також читайте: Угода про неконкуренцію (NCA, non-compete agreement): що треба знати перед укладанням
Угода про нерозголошення (NDA) – головне чіткість формулювання
Слід звернути увагу на чіткому описі обов’язків Сторони, яка зобов’язується не розголошувати конфіденційну інформацію та відповідповідальність за порушення умов договору. Для такої Сторони потрібно детально описати обов’язок не лише не розголошувати відповідну інформацію, але і вчиняти дії для збереження такої інформації, порядок повернення носіїв інформації після припинення договору.
Традиційно, варто також передбачити порядок досудового врегулювання спору, а у випадку неможливості вирішити суперечку в позасудовому порядку – зазначення конкретного суду, який здійснюватиме розгляд справи, а також законодавства, яке буде застосовуватися.
У розділі про форс-мажорні обставини доцільно визначити загальні положення форс-мажорних обставин, перелік таких обставин та алгоритм поведінки Сторін у разі їх виникнення.
У прикінцевих положеннях традиційно сторони погоджують порядок підписання NDA, строк дії, припинення та розірвання, законодавство, яке застосовується до NDA, територія, на яку поширюється відповідна NDA та інші положення, які Сторони вважають зазначити.
За детальною консультацією з приводу укладення та змістовного наповнення договору про нерозголошення – звертайтеся до АО “Бачинський та партнери”. Ми надамо відповіді на усі Ваші запитання та допоможемо у підготовці договору про нерозголошення, який буде максимально відповідати специфіці ведення саме Вашого бізнесу.