Довідка про обставини поранення під час війни

Довідка про обставини поранення є документом, який містить відомості про обставини поранення військовослужбовця, а також медичні дані про нього. Цей документ є дуже важливим, оскільки він може стати підставою для надання соціальних гарантій та компенсації збитків.

Українське законодавство регулює питання стосовно отримання Довідки про обставини поранення у військових та інших категоріях осіб.

 

ХТО ВИДАЄ ТА ЯК ОТРИМАТИ ДОВІДКУ ПРО ОБСТАВИНИ ПОРАНЕННЯ

Довідка про обставини поранення є офіційним документом, що містить відомості про обставини поранення військовослужбовця та є підставою для надання йому соціальних гарантій. Для отримання Довідки про обставини поранення, військовослужбовець має подати рапорт до керівництва підрозділу, в якому несе службу та отримує довідку на підставі Наказів та Розпоряджень командира підрозділу.

Довідка про обставини травми видається за підписом командира в/ч на підставі наказу командира військової частини про отримання поранення (травми, контузії, каліцтва) військовослужбовцем.

Наказ командира військової частини про загибель, поранення (контузію, травму, каліцтво) військовослужбовця здійснюється на підставі рапорту командира підрозділу, журналу бойових дій, бойового донесення, картки передового району, первинної медичної картки тобто Форми 100.

Первинна медична карта (форма 100)

Первинна медична карта (форма 100 – використання первинної медичної карти (Форми 100) визначено додатком 4 наказу Генерального штабу ЗСУ від 09.07.2018 «258 «Про затвердження Керівництва з медичної евакуації в Збройних Силах України») – це документ, який заповнює медик після надання першої домедичної (екстреної медичної) допомоги, і який повинен бути з Вами на усіх етапах лікування.

Консультація юриста

Першочергово первинна медична карта  може знадобитись Вам, для отримання  довідки про обставини поранення під час війни та виплати вам подальших компенсаційних виплат.

РАПОРТ НА ОТРИМАННЯ ДОВІДКИ ПРО ОБСТАВИНИ ТРАВМИ

Вам необхідно зв’язатись з безпосереднім командиром та переконатись, що він подав рапорт про подію (вашу травму, поранення, контузію) до штабу військової частини.

Якщо цього не було зроблено, тоді потрібно самостійно скласти пояснення і рапорт на ім’я командира військової частини. У рапорті висловіть прохання видати довідку про обставини травми. До рапорту додайте пояснення про обставини поранення. За можливості, але не обов’язково, додайте також пояснення 2-3 свідків (інших військовослужбовців, які були з Вами в момент поранення).

Щоб зареєструвати рапорт, необхідно особисто віднести його до реєстраційної частини або надіслати рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Також варто зробити копію рапорту, щоб мати доказ його подачі.

Якщо вам відмовляють у видачі довідки про обставини поранення, просіть командира видати вам письмову відмову разом з поясненням причин. Якщо ситуація не вирішується, зверніться зі скаргою до штабу оперативного командування або до ВСП протягом місяця після отримання відмови. Не забудьте додати копію рапорту до скарги. Якщо вам не надали відмову, скаржтеся на бездіяльність командира, долучивши копію вашого рапорту.

ЯКЩО ВАМ НЕ НАДАЮТЬ ДОВІДКУ ПРО ОБСТАВИНИ ПОРАНЕННЯ

Якщо Вам не дозволяють отримати довідку про обставини травми, Ви повинні мати підтвердження про направлення до військової частини. Наприклад, копії листів, корінці цінних документів і т. д.

Ви можете написати скаргу про бездіяльність військової частини або затягування видання наказу командира щодо поранення (контузії, травми, каліцтва) військовослужбовця. Скаргу слід надіслати до штабу оперативного командування, якому підпорядковується ваша військова частина.

Консультація юриста

Зверніться до гарячої лінії Міністерства оборони України.

Якщо немає відповіді від оперативного командування або Міноборони України, тоді можете звернутися до адміністративного суду щодо бездіяльності. Він може визнати протиправність відмови командира військової частини у наданні довідки про обставини травми та зобов’язати його її видати.

ЯКІ ПІЛЬГИ НАДАЄ ДОВІДКА ПРО ОБСТАВИНИ ПОРАНЕННЯ

Довідка про обставини поранення не тільки є важливим документом, але і має певні юридичні наслідки. Цей документ може стати підставою для отримання пенсійних виплат, допомоги по безробіттю, медичної допомоги та інших соціальних гарантій. Також, Довідка про обставини поранення може бути використана для забезпечення прав військовослужбовців та ветеранів війни на компенсацію збитків, пов’язаних з пораненням.

ДОВІДКА ПРО ОБСТАВИНИ ПОРАНЕННЯ

Довідка про обставини поранення є важливим документом, який забезпечує права військовослужбовців та ветеранів війни на соціальний захист та компенсацію збитків. Для отримання Довідки про обставини поранення необхідно звернутися до відповідної медичної установи чи військово-медичної комісії чи РТЦК та СП та подати заяву або до свого підрозділу з рапортом.

Ця довідка допомагає встановити причинний зв’язок між обставинами твого поранення та захистом Батьківщини/виконанням обов’язків військової служби/проходженням військової служби. Її наявність є обов’язковою для проходження ВЛК, МСЕК, вона впливає на розмір виплати одноразової грошової допомоги в разі встановлення інвалідності або часткової втрати працездатності.

Довідку про обставини травми (поранення, контузію, каліцтво) видають не менш як у двох примірниках, ми рекомендуємо у 4-х примірниках:

  • Перший примірник – до наказу про виплату додаткової винагороди;
  • Другий – до особової справи військовослужбовця;
  • Третій – до госпітальної (гарнізонної) військово-лікарської комісії для визначення причинного зв’язку травми, захворювання, поранення з військовою службою;
  • Четвертий – для оформлення одноразової грошової допомоги.

У довідці обов’язково має бути вказано обставини, за яких було отримано поранення (контузію, травму, каліцтво); чи перебував він/вона в стані алкогольного (наркотичного) сп’яніння; чи пов’язане поранення з вчиненням військовослужбовцем адміністративного (кримінального) правопорушення тощо

ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ

Адвокат Адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери», у разі необхідності, при залученні інших фахівців у галузі права, зустрічається з клієнтом у зручний для клієнта час, вислуховує проблему клієнта, вивчає документи, надані клієнтом, та в подальшому, адвокат надає правову оцінку та шляхи вирішення проблеми клієнта.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок