КРЕДИТИ ПІД ЧАС ВІЙНИ

24 лютого 2022 року, цю дату запам’ятає кожен українець та кожна особа, яка хоча б інколи або постійно читає новини – день початку воєнного вторгнення рф на територію суверенної незалежної України. Внаслідок чого, було прийнято рішення Радою національної безпеки і оборони України подати Пропозицію про запровадження воєнного стану Президенту, який видав Указ про введення воєнного стану який затверджений Верховною Радою України та офіційного оголошений по свій території України.

Воєнний стан — це особливий правовий режим, що вводять у країні або в окремих її місцевостях у випадку збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності, її територіальній цілісності. Як і в інших галузях, так і в фінансовому секторі почалися істотні зміни, в житті кожного українця та кожної особи, яка проживала та проживає на території України. Наразі частина населених пунктів областей Харківської, Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської, на яких продовжують жити, вірити, ходити в школи, намагаються працювати, аби прокормити себе та своїх рідних, наші з вами співвітчизники, гості країни, залишаючись в окупації ворогом, під контролем військ ворога. Більше 6 мільйонів громадян України з України виїхало за кордон, мільйони вимушені були покинути свої домівки та стати переселенцями, отримавши статус ВПО (внутрішньо переміщеної особи).

Більша частина жителів України до початку війни, мали роботу, стабільний заробіток, житло, або особисте, в іпотеці або орендоване, продовжували навчання у школах, вузах, мали авто, особисте, в оренді, або в лізингу, мали плани на майбутнє та втілювали їх. Отримували від банків, фінансових установ мікро займи, відкривали кредитні картки, мали іпотечні, лізингові зобов’язання, які виконувалися кожною особою у строк та згідно чинного законодавства. Навіть якщо виникали труднощі, була можливість погашення кредитної заборгованості в частковому або повному обсязі.

ЯК ВПЛИНУЛА ВІЙНА НА КРЕДИТНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

Після 24 лютого 2022 все змінилося, військові дії на території України вимусили людей покинути домівки, роботи, речі та переселитися в інші області, в інші країни. Більшість з переселенців залишились без роботи, без грошей, без жодних фінансових можливостей на існування. В подальшому, у кожного, хто мав будь-які фінансові зобов’язання перед банком, фінансовою установою, виникли складнощі в виконанні поставлених на них зобов’язань, а саме виплаті по кредитним, іпотечним та іншими договорами, що призвело до зростання боргів по зобов’язанням. Окрім не виплат по вже існуючим кредитним зобов’язанням, людям необхідно за щось жити, тому вони змушені повторно, втретє звертатися до банків, кредитних установ, міскрофінансових організацій задля отримання грошей.

Прострочення по кредитам спонукає банки, кредитні установи, міскрофінансові організацій, почати надсилати боржникам повідомлення, різного змісту, характеру які спрямовані тільки на одне – отримати від боржника по максимуму, витягти з боржника всі гроші, не зважаючи на положення нормативно правових актів про фінансові зобов’язання, розтермінування, відстрочку, погашення, списання, військовий стан, форс-мажор та інше.

ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ

Незнання законодавства (хоча держава подбала про осіб, які не мають змогу виплачувати кредити), неможливість захистити себе перед банком, кредитною установою, міскрофінансовою організацією, колектором, боржник отримує велику кількість проблем та збільшення заборгованості, хоча має всі права на захист своїх законних інтересів перед кредиторами.

Звертаючись до адвокатів Адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери», кожен споживач-боржник, постраждалий від дій банку, МФО, кредиторів, отримує кваліфіковану правову (правничу) допомогу, захист своїх законних прав та інтересів, спокій на душі собі та своїм близьким та впевненість у врегулюванні конфліктної ситуації на користь та в інтересах клієнта та близьких.

 

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок