Нова звітність щодо квоти з працевлаштування

З початку минулого року для всіх підприємств, установ та організацій, що мають не менше 8 працівників, встановлено нову квоту працевлаштування – для осіб передпенсійного віку. Такими є особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 10 років.
Тобто 2018-й – це перший рік, за який роботодавці мають звітувати про виконання квоти.
Звітування відбувається в порядку та за формою, визначеною Наказом Мінсоцполітики від 16.05.2013 № 271. 08 січня 2019 року набрали чинності зміни до цього Наказу, в тому числі до форми звіту (https://goo.gl/XXaT1A).
Відтепер звітувати мають не лише роботодавці з чисельністю працівників понад 20 осіб, а й ті, що мають 8 і більше. Звіт подається до центру зайнятості щороку не пізніше 01 лютого.
Розмір квоти – нормативу працевлаштування осіб, що мають додаткові гарантії (категорії, визначені ч. 1 ст. 14 Закону “Про зайнятість населення”, крім осіб з інвалідністю) – для роботодавців з кількістю працівників від 20  так і залишився на рівні 5%.
Додатково ж встановлено квоту для роботодавців що мають 8 і більше працівників – у кількості не менше 1 особи передпенсійного віку.
Відповідальність за недотримання квоти встановлена у ч. 2 ст. 53 Закону “Про зайнятість населення” – штраф на роботодавця за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної заробітної плати.

Олеся Тодорюк,
юрист практики корпоративного права та комплаєнсу
АО «Бачинський та партнери», помічник адвоката
]]>

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок