Оскарження акту податкової перевірки: алгоритм дій

Податковим законодавством передбачено право контролюючих податкових органів проводити камеральні, документальні, планові, позапланові, виїзні, невиїзні та фактичні перевірки, за результатами яких складається акт перевірки, який в свою чергу є підставою для прийняття податкового повідомлення-рішення.

І тут треба чітко розуміти, що акт не створює для платника будь-яких наслідків, це є службовий документ, а податкове повідомлення – рішення передбачає податкові зобов’язання. І саме з цих причин не можливо оскарження такого акту у суді.

Та як діяти коли вже на етапі складання акту у платника податків є суперечливі питання до податкових органів?

Як оскаржити акт податкової перевірки

По перше доцільно порадити, що не є виходом відмова від підписання акта перевірки, адже це не заважатиме податківцям застосовувати штрафи та проводити донарахування. Правильним буде підписати акт із запереченнями до фактів і даних викладених в акті перевірки, дати собі можливість бути в курсі претензій та створити для себе більш дієву платформу для оскарження податкових повідомлень-рішень. Але є і мінус заперечення – це позапланова перевірка податковою службою, але виключно з питань, що стали предметом заперечення.

Спеціальна затверджена форма заперечення до акта не передбачена, тому зазначення реквізитів акта перевірки, реквізитів платника податків та подання додаткових документів та пояснень не викликатиме зайвих труднощів чи зусиль. Відправляється поштою або особисто до податкової, що проводила перевірку.  Заперечення, документи, пояснення вважаються невід’ємною частиною матеріалів перевірки.

Термін розгляду заперечень та подальші кроки

Спеціальна комісія з питань розгляду заперечень у 10-ти денний строк повинна розглянути заперечення та додаткові документи та направити відповідь платникові податків в електронному або паперовому вигляді. Платник податків має право брати участь у розгляді заперечення, надавати письмові та усні пояснення. Відсутність платника не є перешкодою для розгляду!

Якщо виникає спір щодо податкових повідомлень — рішень при прийнятті якого не було розглянуто заперечення на акт перевірки, то таке ППР є протиправним, з чого можна зробити висновок, що прийняття  податкового повідомлення-рішення можливо не раніше за вручення акту перевірки передбаченому ст. 58 ПКУ.

Що до оскарження вже податкових повідомлень-рішень, то їх можна оскаржити як в адміністративному, так і в судовому порядку.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок