Отримання довідки про відсутність судимості

Відповідно до наказу МВС від 30.03.2022 No 207 відомості про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України, надаються у формі витягів.

Витяг може бути як у паперовій так і електронній формі. На сьогодні повноцінно працює сервіс надання витягів в електронному вигляді. Запит в електронній формі подається за умови ідентифікації заявника з використанням електронного підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи, що відповідає вимогам законодавства України, зокрема, Bank ID НБУ, за посиланням https://vytiah.mvs.gov.ua.

Виготовлений в електронній формі витяг існує лише в електронному вигляді та складається з двох файлів: електронно-цифрового підпису (з розширенням .p7s), що дає змогу довести цілісність та справжність отриманого витягу у порядку, визначеному законодавством, і візуальної форми відображення витягу (з розширенням .pdf), яка дає змогу перевірити правильність зазначеної у ньому інформації.

Водночас законодавством не передбачено процедури проставлення апостиля на електронні документи.

Для отримання витягу у паперовій формі заявник має подати особисто запит у паперовому вигляді. На сьогодні можливо замовити і отримати витяг у паперовій формі за адресою м. Київ, вул. Богомольця, 10 (понеділок – п’ятниця з 10.00 до 11.00 та з 15.00 до 16.00). На паперовому витязі будуть проставлятися печатка та підпис посадової особи.

Заявник під час подання запиту особисто пред’являє посадовій особі документ, що посвідчує його особу, та надає його копію. Представник під час подання запиту пред’являє документ, що посвідчує його особу, надає його копію, копію документа, що посвідчує особу заявника, та копію документа, який уповноважує його представляти інтереси заявника.

Також інформуємо, що громадяни України, які довготерміново або постійно проживають за кордоном, а також іноземці, які тимчасово проживали на території України, можуть звернутися до консульського відділу Посольства України в країні перебування із заявою щодо отримання відомостей з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості».

Aвтор
Ярина Іващишин
Ярина Іващишин
Керівник практики міграційного права

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок