Отримання шенгенської візи громадянином країни міграційного ризику

Отримання Шенгенської візи для громадянина країни міграційного ризику – досить складна та часто безуспішна справа, адже здебільшого таким громадянам надають відмови у звʼязку з побоюванням країн зростання нелегальної міграції.

До адвокатського обʼєднання “Бачинський та партнери” звернувся громадянин такої країни для того, щоб отримати транзитну візу в одну з країн Шенгенської зони.

Наші міграційні юристи зуміли допомогти клієнту в найкоротші терміни та уникнути статусу нелегального мігранта в Україні.

 

Коротко виклад основних обставин справи:

Клієнт є громадянином однієї з країн міграційного ризику. Раніше навчався в Україні та мав дозвіл на проживання на цій підставі. Після початку повномасштабного вторгнення виїхав до однієї з країн Євросоюзу, яка не межує з Україною, та отримав там статус тимчасового захисту.

Прийнявши рішення повернутися до України, клієнт вирішив отримати короткострокову візу в Україну, адже не знав, що термін дії його посвідки був продовжений у звʼязку з введенням у дію військового стану. Через те, що клієнт отримав короткострокову візу, та на цій підставі заїхав до України, йому необхідно було здати посвідку на проживання до територіального підрозділу ДМС.

У клієнта був обмежений час дозволеного перебування на території України. Відповідно, для того, аби не перевищити цей термін та не отримати в майбутньому депортацію чи примусове видворення, або заборони на вʼїзд в Україну, йому потрібно було якнайшвидше покинути територію України.

Консультація юриста

Проте у всіх країн, які межують з Україною, встановлено візовий режим з країною громадянства нашого клієнта. Отже, задля того, аби виїхати за межі України, клієнту було обовʼязково відкрити транзитну візу.

Складність справи:

Практично у всіх консульствах чи посольствах іноземних держав на території України одним з необхідних документів для подачі на візу є посвідка на проживання в Україні, яка дає право звернення до такої установи.

У нашому випадку в клієнта такої посвідки не було. Відповідно, шанси отримати візу істотно зменшувалися, адже єдиним реалістичним варіантом для нас, враховуючи всі обставини справи, стало Консульство Польщі в Україні.

Проте на цьому моменті зʼявилася наступна проблема – обмежений час. Для того, щоб записатися на прийом у Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові, необхідно прийняти участь у жеребкуванні, на якому розігрують вільні години на прийом. Також варто зауважити, що офіційні терміни видачі такої візи – 15 робочих днів. А у іноземця сумарно залишалося три тижні до закінчення візи в Україну.

Що загрожувало клієнту в разі відмови у видачі візи?

Якби ми не отримали транзитну візу для клієнта, у нього тоді б не було підстав звернутися повторно, адже він би став нелегальним мігрантом на території Україні. Такі особи не мають права звернення до Консульств іноземних держав.

Відповідно, можливості виїхати у клієнта не було б. В такому випадку йому загрожувала депортація чи примусове видворення, проте оскільки у всіх країн, які межують з Україною встановлено візовий режим з країною громадянства нашого клієнта, то таку санкцію було б неможливо здійснити. Тож йому загрожувало поміщення в пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства.

Як нам вдалося досягти успіху:

Після проведення детального юридичного аналізу даних нашого Клієнта, ми зібрали всі необхідні документи для отримання транзитної візи. Також підготувати клієнта до співбесіди.

Ми зробили всі необхідні кроки, підготували додаткові заяви для того, щоб пришвидшити отримання візи та запобігти виникненню неприємностей у клієнта. Спільними стараннями нам вдалося допомогти нашому клієнту, адже за день до закінчення візи в Україну клієнт отримав омріяну транзитну Шенгенську візу.

Ситуація, на перший погляд, виглядала доволі критично, але міграційні юристи АО “Бачинський та партнери” взяли в роботу цю справу та допомогли Клієнт досягнув бажаного результату вчасно, уникнувши неприємних наслідків.

Aвтор
Софія Кончаківська
Софія Кончаківська
Юрист практики міграційного права

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок