Тимчасовий захист українців в Чехії

Приїхавши в Чехію з України через війну, ви маєте право вільно перебувати в країні і оформити собі тимчасовий захист.

Цей статус можна отримати в регіональних центрах допомоги громадянам України. Віза дозволяє перебувати в Чехії, а також працювати і отримувати медичну допомогу. Особи, які вже отримали спеціальну довгострокову візу, автоматично отримують тимчасовий захист.

Спочатку віза мала діяти до 31.03.2023, але згідно зі змінами до закону її продовжили до 31.03.2024.

Громадяни України також мають можливість приїхати на територію Чеської Республіки без візи, але в такому випадку вони можуть перебувати тут максимум 90 днів протягом 180-денного періоду.

Право на тимчасовий захист мають громадяни України, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року, згодом виїхали з України та прибули до Чехії після 24 лютого 2022 року.

Заяву на тимчасовий захист можна подати, звернувшись особисто до Крайових центрів допомоги України або Міністерства внутрішніх справ.

У центрі оформлюють та продовжують вже наявну візу тимчасового захисту в Чехії терміном до 31.03.2024 року, зновприбулим надають безкоштовно медичне страхування (на 150 днів), у разі потреби допомагають з пошуком житла, роботи, школи для дітей, наданням тимчасової матеріальної допомоги тощо. Абсолютно всі послуги, які ви отримуєте в цьому центрі, є безкоштовними.

Консультація юриста

Як отримати тимчасовий захист у Чехії?

Потрібні такі документи:

– формуляр; https://www.mvcr.cz/soubor/zadost-o-docasnou-ochranu-pro-ukrajince-od-28-cervna-2022-vyplnovaci-zam.aspx

– дійсний закордонний біометричний паспорт (за наявності);

– документи, що засвідчують виїзд з України після 24 лютого 2022 року: штамп у паспорті, підтвердження про гуманітарний перетин кордону або документи, видані на ваше ім’я, які б підтверджували перебування в Україні;

– документ про надання житла (якщо житло не забезпечене антикризовим комітетом):

1) житло, яке надає фізична особа,

https://www.mvcr.cz/soubor/potvrzeni-o-zajisteni-ubytovani-fo-ukr22.aspx

Консультація юриста

2) житло, яке надає юридична особа;

https://www.mvcr.cz/soubor/potvrzeni-o-zajisteni-ubytovani-po-ukr22.aspx

– фотографія формату 45х35 мм.

Важливо!  Якщо разом із заявою не буде наданий паспорт або інший проїзний документ, процедура оформлення тимчасового захисту може затягнутися.

У рамках тимчасового захисту існує можливість продовження тимчасового захисту для тих, хто отримав його у 2022 р. Продовження тимчасового захисту відбувається у два етапи. Перший крок – це обов’язок зареєструватися на продовження тимчасового захисту до 31 березня 2023 року через онлайн-форму.

https://prod.frs.gov.cz/cs/login

Якщо ви не зареєструєтеся до кінця березня, ваша віза закінчиться в дату, зазначену на вашій візовій наклейці. Форму необхідно заповнити для себе та неповнолітніх дітей. Тільки один дорослий може заповнити форму на одну реєстрацію, тому завжди використовуйте унікальну адресу електронної пошти. За неповнолітню особу анкету також може заповнити її законний представник, який сам не буде продовжувати тимчасовий захист.

Замовити дзвінок

Під час реєстрації ви також запишетесь на візит до Міграційної служби, де вам видадуть візову наклейку. Це другий крок у продовженні тимчасового захисту, який необхідно зробити до 30 вересня 2023 року. Тут слід мати на увазі, що скасувати або змінити цей термін можна лише один раз. Якщо ви не з’явились двічі для отримання наклейки, термін дії вашого тимчасового захисту автоматично закінчиться 30.09.2023, і вам доведеться подавати заяву на отримання нового.

Якщо Ви змінили місце свого проживання в Чехії, Ви зобов’язані про це повідомити поліцію у справах іноземців. Щоб повідомити про зміну місця проживання в Чеській Республіці, а також про інші зміни, громадяни України можуть скористатися бланком нижче. Заповнений бланк з додатками потрібно надіслати поштою на адресу одного з відділень OAMP MV або подати його особисто. Ви можете також все оформити в Регіональних центрах допомоги Україн, проте лише в робочі дні.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок