Відповідність матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці

Відповідно до чинного законодавства України, суб’єкт господарської діяльності повинен повідомити відповідний дозвільний орган про відповідність своєї матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці.

Хто саме має повідомляти?

Така вимога стосується як фізичних осіб-підприємців, так і підприємств, які виконують роботи підвищеної небезпеки або використовують у своїй діяльності обладнання, машини і механізми підвищеної небезпеки.

Як оформляється така відповідність?

Для цього необхідно отримати дозвіл або ж подати декларацію. Все залежить від конкретного виду робіт підвищенної небезпеки, які виконуються та обладнання, машин і механізмів підвищеної небезпеки, які есплуатуються.

Для відмежування, що ж саме необхідно – отримувати дозвіл чи подавати декларацію, варто звернутися до постанови Кабінету Міністрів України №1107 від 26.10.2011р. «Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки» (надалі – Постанова).

У цьому нормативно-правовому акті є Додаток №2 у якому види робіт розподілені на групу А та групу Б. Дозвіл необхідно отримувати, якщо види робіт, які виконуються Вами чи Вашим підприємством (працівниками) зазначені у групі А, а декларація подається щодо видів робіт з групи Б.

Щодо обладнання, машини і механізми підвищеної небезпеки також наявні переліки за групою А та групою Б.

Однак, звертаємо Вашу увагу, що  на період дії воєнного стану деякі види робіт підвищеної небезпеки та машини, механізми, устатковання підвищеної небезпеки, які зазначені у групі А – можна виконувати/експлуатувати (застосовувати)  на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці. У такому випадку не пізніше одного місяця після припинення чи скасування воєнного стану необхідно отримати відповідні дозвільні документи у встановленому законодавством порядку.

Консультація юриста

Як правильно оформити дані для дозволу чи декларації?

Бланки для заповнення дозволу чи декларації також можна відшукати у зазначеній вище Постанові (Додатки №4, №8).

При заповненні необхідно чітко і правильно вказати основні реквізити чи фізичної особи-підприємця, чи підприємства.

Важливим є те, що передує цьому проведення аудиту, відповідно до Закону України «Про охорону праці».

Який термін отримання?

Строк видачі дозволу чи повідомлення про відмову в його видачі, або ж продовження строку його дії становить 10 робочих днів з дня отримання документів відповідним органом.

Щодо декларації – вона подається роботодавцем не пізніше ніж за п’ять робочих днів до початку виконання робіт  та/або експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Як подавати документи?

Можна це зробити у електронній формі через Портал електронних сервісів Мінекономіки або у паперовій формі через центр надання адміністративних послуг.

Досить часто через невірне заповнення чи інші технічні помилки, особі дозвільним органом повертаються подані нею документи.

Якщо для Вас це виглядає складним процесом, АО «Бачинський та партнери» з радістю допоможе Вам та проконсультує щодо усіх питань, які у Вас виникли.

Aвтор

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок